کد مطلب: 100715
 
احتمال افزایش قیمت نفت در بازار
 
بانک سیتی با اشاره به احتمال اختلال در تولید نفت از یک سو و رشد تقاضای آن از سوی دیگر، برآورد خود را از قیمت نفت در سال جاری میلادی بالا برد.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۸ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۰۳

به گزارش شبکه سی ان بی سی، بانک آمریکایی سیتی با اشاره به جریان‌های ناهمخوان در بازار نفت، اعلام کرد با وجود رشد قیمت نفت در سال ۲۰۱۸ میلادی، قیمت آن در سال ۲۰۱۹ میلادی به دلیل رشد عرضه، کاهش خواهد یافت.

تحلیلگران این بانک برآورد خود را از قیمت نفت خام برنت در سال جاری میلادی ۵ تا ۶ دلار بالا بردند و به ۶۵ دلار رساندند. با این همه، این بانک پیش‌بینی کرد میانگین قیمت این شاخص در سال ۲۰۱۹ میلادی به ۵۵ دلار باز می‌گردد.

طبق پیش‌بینی کارشناسان یاد شده، به دلیل کنش و واکنش چالش‌های ژئوپولیتیک و سیاسی، نوسان در بازار نفت ادامه خواهد داشت.

سیاست‌های مخرب دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، می‌تواند به رشد قیمت نفت بینجامد. تیرگی روابط روسیه و غرب نیز به ابهام‌ها در بازار نفت می‌افزاید.

با وجود تأثیر افزایشی نگرانی‌های ژئوپولیتیک بر قیمت نفت، بازار درباره پیامدهای منفی رویکرد تجاری ترامپ بر اقتصاد، تقاضای نفت و قیمت‌ها، نگران است.

بر پایه پیش‌بینی کارشناسان بانک سیتی، به نظر نمی‌رسد آمریکا و چین برای اختلاف‌های تجاری خود در آینده نزدیک راه‌حلی بیابند و این مسئله می‌تواند بر قیمت کالاها تأثیر بگذارد.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵