داخلی اقتصاد خبر
 
کد مطلب: 87881
 
خواسته پاتولوژیست‌های پزشکی
 
پاتولوژیست‌های پزشکی کشور خواهان رعایت اصل تناسب شغلی در حرفه خود هستند.
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۸ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۱۱
پاتولوژیست‌های پزشکی کشور خواهان رعایت اصل تناسب شغلی در حرفه خود هستند.

به گزارش ایلنا، پاتولوژیست‌های پزشکی کشور خواهان رعایت اصل تناسب شغلی در حرفه خود هستند.

یکی از این پاتولوژیست‌ها در گفتگو با خبرنگار ایلنا مطرح کرد: مگر می‌شود دو متخصصِ از دو رشته متفاوت برای یک کار واحد متخصص شناخته شوند، اگر چنین چیزی ممکن است، چه نیازی به وجود هر دو رشته است.

وی با اشاره به اصل تناسب شغلی اظهار داشت: باید سازگاری بین فرد و سازمان در کاری که انجام می‌دهد، برقرار باشد یعنی دانش، مهارت و توانایی‌های فرد‌‌ همان دانش، مهارت‌ها و توانایی‌هایی است که شغل فرد در سازمان به آن نیاز دارد.

به گفته وی، این اقدام وزارت بهداشت یعنی سپردن سلامت مردم به افرادی که دانش پزشکی بالینی ندارند.

وی افزود: با اعتراض صنفی دستیاران تخصصی پاتولوژی به یکی از آیین‌نامه‌های وزارت بهداشت؛ ما خواهان رفع این مشکل و پاسخ منطقی وزارت بهداشت به خواسته‌های پاتولوژیست‌ها هستیم.

به گفته وی، هیئت بورد پاتولوژى، مدیران گروه‌هاى پاتولوژى سراسر کشور و هیئت مدیره انجمن پاتولوژی و دستیاران رشته جراحی عمومی شیراز اعتراضاتی را تاکنون به این اقدام وزارت بهداشت داشته‌اند.

لازم به یادآوری است، مهم‌ترین اشکال از دید این پزشکان متخصص به تغییرات آیین‌نامه تأسیس آزمایشگاه و افزودن بندهایی به آن، ندید گرفتن دانش ایشان در پزشکی است. دانشی که در تشخیص به کار می‌آید و براساس آن، متخصص آزمایشگاه می‌تواند به پزشک مشاوره دهد.

همچنین خواسته پاتولوژیست‌ها به تأیید کمیسیون محترم بهداشت مجلس، شورایعالى نظام پزشکى و سایر انجمن‌هاى علمى کشور رسیده است.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵