داخلی اقتصاد خبر
 
کد مطلب: 106692
 
اجازه لطمه به روابط را نمی دهیم
 
سخنگوی دولت عراق تاکید کرد که کشورش اجازه لطمه خوردن به روابط اقتصادی با عراق را نمی دهد.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۷ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۱۲
سخنگوی دولت عراق تاکید کرد که کشورش اجازه لطمه خوردن به روابط اقتصادی با عراق را نمی دهد.
به گزارش ایرنا، 'سعد الحدیثی' در گفتگو با تلویزیون دولتی 'العراقیه' در توضیح مباحث مطرح شده درجلسه عصر سه شنبه هیات دولت و سخنان 'حیدر العبادی' نخست وزیر گفت: معیار ما در تعامل با تحریم های آمریکا، مصالح عالی عراق است و بر این اساس، محدود به مواردی خواهد بود که عدم اجرای آن به این مصالح لطمه می زند.
وی درعین حال با اشاره به روابط اقتصادی میان ایران و عراق افزود: در مواردی که این تحریم ها به منافع عراق در روابط اقتصادی با عراق لطمه وارد کند نیز با طرف آمریکایی مذاکره خواهیم کرد تا عراق از این ناحیه آسیب نبیند.
مقامات عراقی هر چند در ابتدا برخی سخنان دو پهلو درباره تحریم های یکجانبه آمریکا علیه ایران مطرح اما نهایتا اعلام کردند که صرفا درخصوص تعامل دلاری با ایران به این فشارهای اقتصادی پایبند خواهد بود.
نخست وزیر عراق نیز در نشست خبری پس از جلسه هیات دولت گفته بود که کشورش قصد دارد هیاتی را برای انجام تفاهم بر سر تعاملات مالی با ایران راهی آمریکا کند.
العبادی همچنین از تشکیل یک کمیته عالی به ریاست رئیس کل بانک مرکزی عراق برای نوع تعامل با تحریم های آمریکا علیه ایران خبر داد.
وی با اشاره به یکجانبه بودن تحریم های جدید و تاکید بر تداوم روابط اقتصادی میان ایران و عراق گفت: عراق با تحریم های اقتصادی علیه هر کشوری که باشد موافق نیست و این موضع راهبردی دولت است.
العبادی درخصوص مشکل تعامل با دلار نیز گفت که کشورش آماده است در صورت امکان فنی و مالی، از یک سبد ارزی متشکل از چند ارز خارجی بجای انحصار دلار استفاده کند.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵