کد مطلب: 50449
 
دوشنبه روزی مهم برای فعالان بازار
 
کارشناس بازار پتروشیمی، فردا(دوشنبه)را روز مهمی برای فعالان بازار پتروشیمی عنوان کرد و گفت: درحالی که همه در انتظار نتیجه ماراتن مذاکرات هسته ای هستند، قیمت های جدید مواد پتروشیمی هم اعلام خواهد شد.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۱ تير ۱۳۹۴ ساعت ۱۶:۱۲
کارشناس بازار پتروشیمی، فردا(دوشنبه)را روز مهمی برای فعالان بازار پتروشیمی عنوان کرد و گفت: درحالی که همه در انتظار نتیجه ماراتن مذاکرات هسته ای هستند، قیمت های جدید مواد پتروشیمی هم اعلام خواهد شد.
به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، علی حیدری افزود: با توجه به اینکه قیمت دلار طی روزهای اخیر تا مرز 3 هزار و 250 تومان رسیده و برخی از محصولات نیز در بازارهای جهانی روندی نزولی داشته اند، به نظر می رسد در لیست جدید اعلامی از سوی شرکت ملی صنایع پتروشیمی روند قیمت ها نزولی باشد.

وی اظهار داشت: دلار محاسبه شده در قیمت های پایه دو هفته گذشته 3 هزار و 270 تومان بود، اما با توجه به هیجانات ناشی از مذاکرات وین، دلار در روزهای اخیر کاهش داشته و اگر اتفاق خاصی نیفتد به نظر می رسد قیمت دلار در محاسبه قیمت های جدید باید کمتر از دو هفته گذشته باشد.

این کارشناس بازار پتروشیمی با اشاره به اینکه برخی از محصولات پتروشیمی در بازارهای جهانی با افت قیمت روبه رو بوده اند؛ تاکید کرد: به نظر می رسد تعدادی از کالاها با افت دوباره قیمت به کف قیمتی خود برسند و از این رو شاید گشایشی در میزان خریدها شود و حجم مبادلات افزایش یابد.

وی تصریح کرد: البته نتایج مذاکرات را نیز نباید در روند بازار پتروشیمی نادیده گرفت؛ چرا که در حال حاضر بیشتر معامله گران با توجه به بلاتکلیفی مذاکرات با تردید و سردرگمی در خرید مواجه هستند و ترجیح می دهند تا اعلام نتایج صبر کرده و وارد معاملات نشوند.

حیدری معتقد است؛ با توجه به انتظار بازار برای اعلام نتایج مذاکرات، نگرانی از ریزش و یا افزایش قیمت دلار وجود دارد، از این رو اکثر معامله گران در انتظار اعلام نتایج و تثبیت قیمت دلار هستند تا سپس برای ورود به معاملات تصمیم گیری کنند.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵