کد مطلب: 76469
 
اندر مصائب آلودگی هوا و مترو
 
آلودگی هوا این روزها به بزرگ‌ترین مشکل تهران و برخی از کلان‌شهرها تبدیل شده؛ مهدکودک‌ها، پیش‌دبستانی‌ها و مدارس ابتدایی، مثل هر بار، تعطیل شده‌اند. با این حال، علاج درد آلودگی هوا در تعطیل کردن شهر نیست. مصائب اما تنها به آلودگی هوا محدود نمی‌شود.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۲۵
آلودگی هوا این روزها به بزرگ‌ترین مشکل تهران و برخی از کلان‌شهرها تبدیل شده؛ مهدکودک‌ها، پیش‌دبستانی‌ها و مدارس ابتدایی، مثل هر بار، تعطیل شده‌اند. با این حال، علاج درد آلودگی هوا در تعطیل کردن شهر نیست. مصائب اما تنها به آلودگی هوا محدود نمی‌شود.
به گزارش نکونیوز، آلودگی هوا در تهران وارد ششمین روز متوالی خود شده است. ظاهراً باز هم راه علاج طولانی‌مدتی برای رفع آلودگی کلان‌شهرها وجود ندارد و تنها می‌توان مدارس خردسالان را تعطیل کرد و به کهن‌سالان توصیه نمود که از منزل خارج نشوند.
برای جایگزینی خودروهای فرسوده، که آلودگی زیادی ایجاد می‌کنند، بودجه وجود ندارد و وزارت صنعت نمی‌تواند در این زمینه کاری انجام دهد. شهرداری شهروندان را به استفاده از وسایط نقلیه عمومی و مترو ترغیب می‌کند و تلویزیون از طرح‌هایی صحبت می‌کند که قرار است اجرایی شوند و مشکل آلودگی هوا را برطرف کنند.
تهران رسماً به شهری تبدیل شده است که زیرساخت‌های موجود در آن کشش این میزان جمعیت یا صنعت موجود در اطراف آن را ندارند. با چنین زیرساخت‌هایی و چنین جمعیتی تنها بارش هر روزه باران در پاییز و زمستان می‌تواند مشکل آلودگی‌ها را حل کند و چنین چیزی نیز امکان‌ناپذیر است.
عدم استفاده از خودروهای شخصی مرتباً این روزها توسط تلویزیون و حتی نمایشگرهای موجود در مترو توصیه می‌شود. اما آیا حمل و نقل عمومی برای جابجایی این همه مسافر وجود دارد. جابجایی با مترو ظاهراً راه‌حل قضیه آلودگی هواست. اما مسئله این نیست که کسی به مترو مسافرت نمی‌کند، مسئله این است که مترو توان جابجایی این حجم از مسافر را ندارد.
به عنوان مثال، برای کسانی که به دلیل کارشان با خط سه مترو در سطح شهر جابجا می‌شوند، مسئله دیر به دیر حرکت کردن قطارها، شلوغ بودن بیش از حد آن‌ها و مصائب پیدا کردن اندک جایی برای ایستادن، شاید خود مسئله‌ای بزرگ‌تر از آلودگی هوا باشد. آلودگی هوا برای چنین افرادی زجری مکرر نیست؛ چرا که هوا هر روز آلوده نیست؛ اما شلوغی بیش از حد خطوط مترو برای این افراد به نوعی یک زجر مکرر است.
نمی‌توان شهروندان را به استفاده از وسایط حمل و نقل عمومی استفاده کرد؛ در حالی که حتی در پاک‌ترین روزها هم این وسایط توان جابجاییِ مناسب و شایسته این حجم از مسافر را ندارد. مسئله با این توصیه‌ها حل نمی‌شود.
صنایع الگوی مصرف انرژی مناسبی ندارند و بیش از حد محیط زیست را آلوده می‌کنند. خودروهای فرسوده بی‌دغدغه در شهر می‌رانند و نه صاحبان آن‌ها توان مالی اسقاط آن‌ها را دارند و نه دولت بودجه کافی را برای این کار به آن‌ها اختصاص می‌دهد. مترو و اتوبوس‌ها هم توان جابجایی این حجم از مسافر را ندارند و تازه تعدادی از همین اتوبوس‌ها خود موجد پدیده آلودگی هوا هستند.
رفع مشکل آلودگی‌ها هوا همتی بیشتر از توصیه می‌خواهد و برای این همت نیز باید بودجه مناسب اختصاص داد. اگر این بودجه هم‌اکنون اختصاص داده نشود، در آینده هزینه‌های بزرگ‌تری باید برای درمان بیماری‌های ناشی از آلودگی هوا اختصاص داده شود.

برای عضویت در کانال تلگرامی نکونیوز می‌توانید بر روی لینک زیر کلیک نمایید:
https://telegram.me/neconews
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵