داخلی باشما خبر
۸
 
کد مطلب: 49559
 
آقاي زنگنه!هيات مديره شركت نفت را تغيير دهيد
 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳ تير ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۰۵
تغيير در شيوه مديريتي فعلي در هيت مديره شركت ملي نفت اهميت ويژه اي دارد بيشتر افراد عضو در هيات مديره كمترين توانايي مديريتي را دارا هستند شايد تعويض و جابجايي يا پذيرش استعفاي اقاي جوادي از مدير عاملي شركت ملي نفت راه را براي تغييراتي بنياني و گام به گام در هيات مديره و به تبع ان در بدنه شركت نفت باز مي كند.
آنچه بر سر شركت ملي نفت مي رود تنها به واسطه تحريم خارجي ها نيست. ندانم كاري و گزينش مديراني با لابي سياسي و عدم توانايي مديريتي بيشترين ضربه را به سيستم فني نفت زده است
شركت نفت اگرچه براي تأمين نيازهاي خود به فروش نفت و خريد و تبادل با دنياي خارج وابسته است اما هزينه ها و استخدام هاي بي رويه و سفارشي و افزايش فوق العاده زياد تعداد پرسنل، بي انگيزه ساختن كارشناسان فني و مجرب، حذف و مهجور ساختن نيروهاي كارآمد و برنامه هاي يك شبه بدون پشتوانه فني، هدر دادن سرمايه هاي ملي، ترويج منفعت طلبي شخصي در مقابل منفعت ملي و بسياري ندانم كاري ها از جمله عواملي است كه بيش از تحريم به شركت ملي نفت آسيب زده است.
اقاي جوادي نتوانست و نمي تواند در قامت مديرعامل در شرايط حساس آنجا انجام وظيفه كند و هيات مديره شركت نفت فاقد كمترين توان مديريتي براي برنامه ريزي و هدايت اين مجموعه عظيم است.
آقاي وزير اگر بخواهد نقشي از خود به ياد گار بگذارد بايد در اوج همين طوفانها بتواند توان مديريتي و تجربه بالآي خود را به نمايش بگذارد. مديراني از جنس مدير ... يا مدير ... يا مدير .... براي هدايت و عضويت در هيات مديره نفت بسيار خام هستند هرچند وابسته و دلگرم به حمايت نمايندگان و كانونهاي قدرت باشند.
يك كارشناس وزارت نفت – نام محفوظ
Share/Save/Bookmark


پرویز م . مدیر بازنشسته وزارت نفت
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۰۴-۰۴ ۱۴:۰۰:۵۸
نفس تغییر در مجموعه های مدیریتی بویژه زمانی که افراد کارکرد مناسبی ندارند نه تنها بد نیست که خوب هست اگر چه د رکشور ما و وزارتخانه های مختلف این کار به معنای عدم توانایی افراد تلقی می شود در حالیکه باید گفت مدیران نا کار آمد می توانند در جایی دیگر و سمتی دیگر اگر درست گزینش شوند مفید باشند.
در مورد تغییر در هیات مدیره شرکت ملی نفت واقعا این نیاز به تمامی احساس می شود . ترکیب فعلی مدیران هییت مدیره بشدت چه برايدوران بحران و تحریم و چه برای پساتحریم به هیچوجه آماده و مناسب نیستند.
نگاهی به تعداد جلسات هیات مدیره و تعداد مصوبه های کارآمد نشانه ای از میزان کارایی آنها است.
امیدواریم که تجدید نظر در مجموعه مدیران نفت اتفاق بیفتد و وزیر محترم قبل از اینکه دیر شود به ناصحان و افراد بی طرف گوش کند.
 
شسی
۱۳۹۴-۰۴-۰۵ ۱۹:۳۶:۰۹
اقا شوخیتون گرفته ؟ تو وزارت نفت با اون مافیا مدیر کاربلد بیارن ؟ مگه میشه؟ اصلا امکان نداره. یعنی مافیا نميذاره. تکرار میکنم مافیا. تا بدونن میدونیم اما فعلا دور دست اوناس
 
احمد رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۰۴-۱۰ ۲۱:۲۵:۳۹
اين همه گفتن و نوشتن چه فايده داره اون هم در جايي كه سياست زدگي تمام أركان كارهاي فني را گرفته است
وقتي بهترين حرف و صحيح ترين گفته ها با شك و ترديد نگاه ميشه
وقتي مديران ارشد وزارت نفت و همه ان تصميم گيرندگان فقط و فقط خود را حق ميدانند
وقتي تبليغات و امار سازي انقدر در جان سيستم وزارت نفت رخنه كرده است كه واقعيات باور كردني نيست.
 
محمودي
۱۳۹۴-۰۴-۱۱ ۲۰:۰۲:۳۰

وقتي در آستانه دولت جديد وزير محترم نفت معرفي شد اميدهاي بسياري به تصحيح روشها و اصلاح سوء مديريتها پديد آمد اما تاكنون انچه مشاهده ميشود ان است كه جناب اقاي وزير مغلوب لابي قدرتمند سياست شدند و مديران انتخابي يا ابقايي ايشان فاقد كمترين شاخصه ها و توان مديريتي هستند. عدم تحمل نظر مخالف و حتي متفاوت و حذف و سركوب و بايكوت كارشناسان مستقل همچنان با قدرت بيشتري ادامه دارد. عدم ثبات در مواضع و تبليغات گسترده و گاه ناصحيح و اعلام امارهاي نادرست نشانه اي از افول بنيانهاي مديريت در صنعت نفت بدست ميدهد و بايد انتظار روزهاي بسيار بدي از شركت نفت را داشت. حتي اگر توافق هسته اي منجر به گشايشي در اقتصاد گردد همچنان ترجيح منفعت طلبي هاي شخصي و حزبي و باندي، منافع ملي را به خطر مي اندازد.
نمونه واضحي از اين افول در مديريت اكتشاف نفت ديده ميشود و كاش در مورد خسارتي كه يك تيم بي تجربه و فاقد حداقل هاي مديريتي در طي سه سال اخير بر اين بخش وارد ساخته بعنوان مطالعه موردي نگاهي مي شد. آن وقت معناي داستان نوشتن مار و كشيدن نقش مار بيشتر برجسته مي شد.
 
علی
۱۳۹۴-۰۴-۱۲ ۰۱:۲۲:۵۷
وقتی در بدنه صنعت نفت تعدادی از مدیران نه سیاست های وزیر محترم نفت را باور دارند و نه اجازه میدهند که افرادیکه با این تفکر هماهنگ هستند در مناصب کلیدی ایفای نقش نمایند و فضایی ایجاد میکنند که هیچ اتفاقی رخ نداده و کارکنان به حاشیه رانده میشوند و سازمان را ملک طلق خود تلقی میکنند و در عمل هیچ اعتقادی به اقتصاد مقاومتی ندارند شرایطی بهتر از این نباید انتظار داشت.
 
همكار بازنشسته
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۰۵-۱۰ ۱۳:۱۳:۵۸
جناب اقاي وزير
ميدانم كه هيچوقت نه شما و نه مدير عامل محترم و نه قایم مقام حضرتعالي فرصت رجوع به نظريات همكاران و تفكر در عمق اتفاقات و نوع تاثير تصميمات در درون سيستم وزارت نفت را نخواهيد داشت و خود را به جوابگويي مكلف نميدانيد و روابط عمومي نفت نيز هرگز و هرگز اينه اي از انچه درون سازمان متبوع شما ميگذرد را جلوي روي شما قرار نمي دهد چرا که حاضر نيست شما را مكدر سازد و باز خود جناب وزير بيش از هر كس از اخلاق خود اگاه هستيد كه هيچ نقدي را بر نمي تابد و تندي ها مي كند اما باور كنيد آقاي زنگنه تكيه بر كاركنان و توان كارشناسي وانتخاب درست افراد به شما كمك مي كند كه كارنامه اي بهتر داشته باشيد و سيستمي بسازيد كه منحصر به افراد و گروههاي سياسي نباشد و به منافع ملي بينديشد. باور كنيد هنوز بسياري از افراد و تواناييها را نشناخته ايد وگرنه بهتر انتخاب مي كرديد. شما به افرادي كه نفر معرفي مي كنند اعتماد كرديد اما در مورد كارنامه افراد نيز كاش فرصتي مي داديد و بعد از مدت زماني تجديد نظر مي كرديد.
جناب اقاي وزير دردمندانه مي گويم كاش فرصت ها بدين آساني از دست نرود و يادتان باشد همان سالهايي را كه دست بر دست مي زديد و افسوس مي خورديد كه چه آسان بخش بزرگي از زحمات شما نابود شد(رجوع كنيد به صحبتهاي شفاهي خودتان ).
آقاي وزير هيچ كس كامل نيست و انتظاري هم نيست شما يك تنه همه كارها را درست كنيد اما اين تيم و اين هيات مديره واقعا نياز به بازنگري دارد.
برايتان نيروي بزرگ تغيير و تعالي ارزو دارم
 
۱۳۹۴-۰۶-۲۲ ۰۰:۴۱:۱۳
جوادی هر چه کارمند دون پایه و تدارکات را از خط لوله به شرکت نفت آورده از ریس دفترش که صنعت کار در شیمی است تا ورزش نفت و منابع انسانی و همه و همه خط لوله ای تشریف دارن
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۱۱-۲۵ ۰۳:۲۲:۳۵
تحریم هم تمام شد اما آیا قدرتی در شیوه برنامه ریزی و نظام ایده پردازی شرکت ملی نفت و بالاترین مقام های مدیریتی آن حاصل شده است ؟؟؟؟؟
مدیر عامل محترم نفت و تمامی همکاران ایشان در هیت مدیره نفت و افرادی همانند ه.ق . که تنها هنر ایشان خواندن جوک و پیامک در اوج جلسات هیت مدیره است چه توان و قدرت مدیرتی را برای هدایت خواهد داشت ؟؟
آقای جوادی چه بخواهد و چه نخواهند با این جمع منتناقض و با خصوصیات محافظه کارانه ای که دارد توان و قدرت برخورد و صلابت مدیریتی را ندارد و آقای وزیر نیز این را به خوبی میداند.
مدیرانی از نوع ه. ق. در حد و اندازه هدایت یک واحد 4-5 نفره هم نیستند چه برسد که تخصصی ترین بخش شرکت ملی نفت را هدایت کنند و در عرصه ایده پردازی و برنامه ریزی کلان بنشینند .
نتایج چنین تیمی در طول زمان موجب خسران است و جبران نا پذیر.
امید که گوشی برای شنیدن باشد اگرچه اینجا ایران است و معمولا گوشها برای شنیدن سنگین هستند و دیر میشنوند آنچه باید را.
 
نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵