کد مطلب: 37589
 
پایان نظرسنجی نکونیوز درباره واکنش ایران به کاهش قیمت جهانی نفت
59 درصد مخالف کاهش تولید نفت ایران هستند
 
نظرسنجی پایگاه خبری نکونیوز که حدود دو هفته ادامه داشت نشان می دهد ۵۹ درصد مخالف کاهش تولید نفت ایران به منظور جلوگیری از کاهش قیمت جهانی نفت هستند.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۵ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۳۵
نظرسنجی پایگاه خبری نکونیوز که حدود دو هفته ادامه داشت نشان می دهد ۵۹ درصد مخالف کاهش تولید نفت ایران به منظور جلوگیری از کاهش قیمت جهانی نفت هستند.
به گزارش نکونیوز، طی هفته های اخیر مباحث فراوانی در مورد ضرورت کاهش تولید کشورهای عضو اوپک به منظور جلوگیری از کاهش هر چه بیشتر قیمت نفت در بازارهای جهانی مطرح شده است. پیگیری برنامه های افزایش تولید توسط برخی کشورهای عضو اوپک همچون ایران، عراق و کویت موجب شده عزم جدی برای برگزاری نشست اضطراری اوپک با هدف کاهش تولید و جلوگیری از افت قیمت نفت وجود نداشته باشد. در این میان وضعیت ایران به گونه خاصی است. افت تولید ایران در زمان دولت قبل موجب شده ایران جایگاه خود را در بازارهای جهانی از دست بدهد و برای بازگشت به جایگاه قبلی، چاره ای جز افزایش تولید ندارد. در شرایطی که قیمت نفت در حال کاهش است، برخی اعتقاد دارند ایران باید برنامه افزایش تولید را کنار بگذارد اما تعداد این افراد کمتر از عده دیگری است که خواستار بازگشت تولید ایران در کوتاه مدت به میزان گذشته هستند و تمایلی به توقف برنامه های افزایش تولید حتی در مقطعی کوتاه را ندارند. در نظرسنجی نکونیوز، ۵۹ درصد مخالف کاهش تولید و ۴۱ درصد موافق افزایش تولید نفت ایران بوده اند.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵