کد مطلب: 75569
 
ادعای رویترز:
کاهش صادرات نفت ایران در ماه آینده میلادی+ جزئیات
مشتریان نفت ایران چه کشورهایی هستند؟
 
خبرگزاری رویترز به نقل از یک منبع آگاه، که نام وی فاش نشده است، گزارش داده که صادرات نفت خام ایران در ماه آینده میلادی یعنی ماه نوامبر، نسبت به ماه جاری (اکتبر)، ۵ درصد کاهش خواهد یافت و به پایین‌ترین میزان در چهار ماه گذشته، خواهد رسید.
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۶ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۰۱
خبرگزاری رویترز به نقل از یک منبع آگاه، که نام وی فاش نشده است، گزارش داده که صادرات نفت خام ایران در ماه آینده میلادی یعنی ماه نوامبر، نسبت به ماه جاری (اکتبر)، ۵ درصد کاهش خواهد یافت و به پایین‌ترین میزان در چهار ماه گذشته، خواهد رسید.
به گزارش نکونیوز، رویترز مدعی است که صادرات نفت ایران در ماه نوامبر، بدون درنظر گرفتن صادرات میعانات نفتی، به ۱.۸۹ میلیون بشکه در روز خواهد رسید.
صادرات نفت ایران در ماه نوامبر به کشورهای آسیایی افزایش خواهد یافت و به ۱.۴۶ ملیون بشکه در روز خواهد رسید. در عین حال، صادرات نفت ایران به اروپا که در ماه اکتبر حدود ۶۱۳ هزار بشکه در روز بوده است، در ماه آینده میلادی کاهش خواهد یافت و به ۴۳۳ هزار بشکه در روز خواهد رسید.
رویترز در گزارش خود به این مطلب اذعان کرده است که ایران برخلاف پیش‌بینی‌ها توانسته است به سرعت با لغو تحریم‌ها، بازارهای از دست رفته خود را مجدداً به دست آورد.
گزارش رویترز نشان می‌دهد که چین در ماه آینده میلادی خرید نفت خود از ایران را نسبت به ماه اکتبر ۳۵ درصد افزایش خواهد داد و به ۶۰۹ هزار بشکه در روز خواهد رساند. هند نیز در ماه نوامبر روزانه ۵۸۱ هزار بشکه نفت از ایران وارد خواهد کرد.
به دلیل این که فعالیت‌های تعمیر و نگهداری پالایشگاه‌ها در اروپا و آسیا، عمدتاً در ماه اکتبر یا نوامبر صورت می‌گیرد، صادرات نفت ایران نیز معمولاً در این ماه‌ها با کاهش مواجه می‌شود.
رویترز به نقل از منبع گاه خود نوشته است که اگرچه در ماه نوامبر صادرات نفت ایران نسبت به ماه پیش از آن کاهش خواهد یافت، اما نسبت به ماه نوامبر سال ۲۰۱۵، رشد ۱۵۶ درصدی را تجربه خواهد کرد.
کره جنوبی در ماه نوامبر روزانه ۱۱۷ هزار بشکه نفت از ایران وارد خواهد کرد. واردات ژاپن از ایران نیز در این ماه روزانه ۸۷ هزار بشکه خواهد بود. تایوان در کل ماه نوامبر ۲ میلیون بشکه نفت از ایران خریداری خواهد کرد.
ترکیه نیز در ماه نوامبر روزانه ۱۳۳ هزار بشکه نفت از ایران خواهد خرید که نسبت به ماه اکتبر کاهش ۳۱ درصدی را نشان می‌دهد.
یونان در ماه نوامبر ۲ میلیون بشکه و اسپانیا و ایتالیا نیز هر یک ۱ میلیون بشکه نفت از اران وارد خواهند کرد.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵