داخلی اقتصاد خبر
 
کد مطلب: 102542
 
هفت شرکت ایتالیایی در راه ایران
 
سفیر ایتالیا در تهران تاکید کرد «این کشور به ادامه همکاری بلندمدت با ایران علاقه مند است و تیرماه امسال هفت شرکت ایتالیایی فعال در زمینه انرژی‌های تجدیدپذیر به تهران سفر می کنند.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۴۱
سفیر ایتالیا در تهران تاکید کرد «این کشور به ادامه همکاری بلندمدت با ایران علاقه مند است و تیرماه امسال هفت شرکت ایتالیایی فعال در زمینه انرژی‌های تجدیدپذیر به تهران سفر می کنند.
به‌گزارش سه شنبه وزارت نیرو، «مائورو کنچاتوری» در دیدار با مشاور وزیر نیرو در امور بین‌الملل افزود: در حاشیه این سفر، یک سند همکاری توسط ایران و ایتالیا در زمینه انرژی‌های تجدیدپذیر امضا می شود.
به گفته وی، این شرکت‌های ایتالیایی در زمینه انرژی‌های تجدیدپذیر، مدیریت آب و همچنین شیرین سازی آب دریا فعالیت می کنند.
وی گفت: خلیج فارس می ‌تواند منبع بزرگ تامین آب برای ایران باشد.
سفیر ایتالیا اضافه کرد: در ارتباط با موضوعات مهم دیگری همچون احیای دریاچه ارومیه نیز زمینه‌های خوبی برای همکاری وجود دارد.
کنچاتوری یادآوری کرد: پیش از این یک شرکت ایتالیایی گام نخست برای تولید انرژی‌های خورشیدی را در جزیره قشم برداشته است که می‌تواند زمینه ساز قدم‌های بعدی برای طرح ‌های بزرگ تر در ایران باشد.
مشاور وزیر نیرو در امور بین‌الملل نیز در این دیدار گفت: در پی گسترش روابط بین‌المللی بویژه با کشورهای اروپا هستیم تا افزایش سطح روابط و توسعه آن در آینده رقم بخورد.
«فرهاد یزدان دوست» بر لزوم استفاده بهینه از خط اعتباری بین ۲ کشور تاکید کرد و افزود: ایتالیا می‌تواند در زمینه تحقیقات بازچرخانی آب، تصفیه فاضلاب برای صنعت و کشاورزی، شیرین سازی آب دریا و تولید برق از منابع تجدیدپذیر و بهره‌وری انرژی همکاری خوبی با ایران داشته باشد.
وی درباره برنامه امضای سندی بین ۲ کشور در زمینه انرژی‌‌های تجدیدپذیر گفت: این سند می‌تواند قدم نخست برای حرکت به سمت فعالیت‌های بزرگ تر باشد.
به گزارش ایرنا، ایران با بیش از ۳۰۰ روز آفتابی در سال و همچنین مناطق مهیا برای تولید برق از باد، ظرفیتی قابل توجه برای توسعه انرژی های تجدیدپذیر دارد.
ظرفیت کنونی نیروگاه های تجدیدپذیر کشور در حالی ۵۲۷ مگاوات اعلام می شود که کارشناسان حوزه انرژی معتقدند در ایران توان تولید برق از طریق انرژی های نو تا ۷۰ هزار مگاوات وجود دارد.
پارسال حجم مبادلات تجاری ایران و ایتالیا یک هزار و ۸۵۱ میلیون دلار بود و تراز تجاری ما با این کشور اروپایی منفی یک هزار و ۵ میلیون دلار است.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵