داخلی اقتصاد خبر
 
کد مطلب: 86224
 
طرح های شهرک های صنعتی کشور
 
مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران با بیان اینکه امسال پیش بینی می شود سه هزار و 400 طرح صنعتی در شهرک ها و نواحی صنعتی کشور به بهره برداری و راه اندازی شود، اعلام کرد: نسبت واحدهای تعطیل شده به واحدهای مستقر در شهرک ها و نواحی صنعتی کشور در دولت یازدهم، از 20 درصد به 14 درصد کاهش یافته است.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۳۳
مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران با بیان اینکه امسال پیش بینی می شود سه هزار و 400 طرح صنعتی در شهرک ها و نواحی صنعتی کشور به بهره برداری و راه اندازی شود، اعلام کرد: نسبت واحدهای تعطیل شده به واحدهای مستقر در شهرک ها و نواحی صنعتی کشور در دولت یازدهم، از 20 درصد به 14 درصد کاهش یافته است.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از وزارت صنعت، معدن و تجارت، «علی یزدانی» افزود: کاهش تعداد واحدهای تعطیل شده در شهرک ها و نواحی صنعتی با وجود مشکلات پیش روی دولت، نشان از تاثیرات مطلوب برنامه های تعیین شده برای رشد و توسعه صنعت در کشور دارد.
وی اظهار کرد: تلاش داریم با بهره گیری از همه ظرفیت های کشور، تعداد واحدهای تعطیل و راکد در شهرک ها و نواحی صنعتی را بازهم کاهش داده و میزان بهره وری در سطح واحدها را نیز افزایش دهیم.
این مقام مسوول به برنامه های سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی کشور اشاره کرد و گفت: در حوزه اقتصاد مقاومتی 25 زیر پروژه داریم که یکی از مهمترین آنها تکمیل زیرساخت های صنعتی است.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: در این راستا، به طور مستمر از شهرک ها و نواحی صنعتی کشور بازدید می کنیم تا مشکلات و موانع اجرای طرح های نیمه تمام از میان برداشته و برای تکمیل زودتر طرح های صنعتی بویژه با پیشرفت بالای 60 درصد تصمیم گیری شود.
وی اظهار کرد: امسال همچنین پیش بینی می کنیم 130 هزار شغل جدید در واحدهای تولیدی مربوط به شهرک ها و نواحی صنعتی کشور ایجاد شود.
یزدانی ابراز امیدواری کرد با اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی در بخش صنعت شاهد ایجاد شغل های پایدار در شهرک ها و نواحی صنعتی کشور باشیم.
مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران بیان داشت: نوسازی واحدهای تولیدی با حمایت های مختلف از جمله کمک های اعتباری از دیگر برنامه های اقتصاد مقاومتی در حوزه صنعت است که آنرا با جدیت دنبال می کنیم.

** صادرات 2 میلیارد دلاری واحدهای کوچک و متوسط تولیدی
وی در ادامه تکلیف برای صادرات 2 میلیارد دلاری واحدهای کوچک و متوسط در سال 96 را از دیگر برنامه های اقتصاد مقاومتی حوزه صنعت نام برد و گفت: تلاش داریم با توانمندسازی بنگاه های تولیدی کوچک و متوسط شاهد افزایش تولید و صادرات این دسته از واحدها باشیم.
یزدانی یادآوری کرد: میزان صادرات کالاهای تولید شده در بنگاه های کوچک و متوسط در سال گذشته یک میلیارد و 700 میلیون دلار بود.
وی، بهره وری در میزان مصرف آب و بازچرخانی آب استحصالی از تصفیه خانه های صنعتی برای استفاده واحدهای تولیدی را از دیگر برنامه های اقتصاد مقاومتی در بخش صنعت نام برد که در دستور کار سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران قرار دارد.

** برجام، دریچه ای برای جذب سرمایه گذاری های خارجی در بخش صنعت
وی در ادامه با مثبت خواندن آثار برجام در حوزه صنعت، گفت: عقد این قرارداد موجب شده است تا شاهد تقویت سرمایه گذاری های خارجی در بخش صنعت باشیم.
این مسوول ادامه داد: عقد قرارداد و تفاهم نامه برای جذب هشت میلیارد دلار سرمایه گذاری خارجی که تاکنون پنج میلیارد دلار آن نهایی شده، از دیگر آثار برجام است.
رئیس سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران اظهار کرد: ایجاد ارتباط و زمینه همکاری با کشورهای صنعتی اروپایی از دیگر فواید و دستاوردهای برجام بوده است که آثار آن را در آینده بیشتر خواهیم دید.
به گزارش ایرنا، پیشتر این مقام مسئول عنوان کرده بود: مطابق برنامه ابلاغی وزارتخانه، امسال افزایش ظرفیت تولید 10 هزار بنگاه در دستور کار است؛ در همین راستا رقمی نزدیک به 200 هزار میلیارد ریال تسهیلات برای خروج از رکود آنها در نظر گرفته شده است.
به گفته وی، امسال همچنین تکمیل و راه اندازی طرح های بالای 60 درصد پیشرفت، نوسازی پنج هزار بنگاه صنعتی، افزایش ظرفیت تولید، 100 هزار بنگاه تولیدی صنفی و رونق معادن کوچک در یک برنامه جامع در دستور کار است.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵