کد مطلب: 34104
 
پکن به دنبال تجربیات آمریکاست
سه برابر شدن نیاز چین به گاز در ربع قرن آینده
 
تقاضای چین برای گاز طبیعی در 25 سال آینده بیش از سه برابر خواهد شد و پکن برای پاسخگویی به این نیاز به دنبال تجربیات آمریکا در زمینه تولید نفت و گاز شیل است.
تاریخ انتشار : شنبه ۱ شهريور ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۵۰
تقاضای چین برای گاز طبیعی در ۲۵ سال آینده بیش از سه برابر خواهد شد و پکن برای پاسخگویی به این نیاز به دنبال تجربیات آمریکا در زمینه تولید نفت و گاز شیل است.
به گزارش گروه ترجمه نکونیوز به نقل از اویل پرایز، سازمان اطلاعات انرژی ایالات متحده در تازه‌ترین گزارش خود اعلام کرده، تقاضای گاز طبیعی در چین در سال ۲۰۴۰ میلادی به ۱۷ میلیارد و ۵۰۰ میلیون فوت مکعب (TCF) خواهد رسید. تقاضای گاز طبیعی چین در سال ۲۰۱۲ میلادی ۵.۲ میلیون فوت مکعب بوده است که تا سال ۲۰۴۰ با افزایشی سه برابری به بیش از ۱۷ میلیون فوت مکعب خواهد رسید.
اکنون پرسش جدی این است که چین چگونه این نیاز را تامین خواهد کرد؟ به گفته سازمان اطلاعات انرژی آمریکا، بیشتر این نیاز چین از دو منبع تامین خواهد شد: تولید داخل و واردات گاز مایع طبیعی (LNG).
چین با یک میلیارد و ۱۱۵ میلیون فوت مکعب منابع گاز شیل، بالقوه بزرگترین ذخایر جهان را در اختیار دارد. این کشور گرچه به لحاظ منابع گاز شیل غنی است اما در توسعه منابع شیل خود مشکلات جدی داشته است. نبود آب شیرین بزرگترین چالش چین در این زمینه است. اما فقدان زیرساخت‌ها، کمبود خطوط لوله، پیچیدگی‌های زمین‌شناسی و هزینه‌های گزاف تولید گاز شیل نیز از جمله مشکلاتی است که پکن در زمینه تولید گاز شیل با آن‌ها دست به گریبان است. این مشکلات به قدری جدی است که دولت چین را واداشت تا برنامه خود برای تولید گاز تا سال ۲۰۲۰ میلادی را به نصف تقلیل دهد.
بنا بر این گزارش، چین برای غلبه بر این مشکلات به تجربه و مهارت‌های فنی دست اندرکاران انقلاب شیل در آمریکا نیاز خواهد داشت و این مسئله پکن را برای جذب سرمایه‌گذاری بین‌المللی به تکاپو واداشته است. بر این اساس، شرکت‌های نفتی چین در ازای ابزار و "فن‌آوری شکست هیدرولیکی" (فن‌آوری که با استفاده از آن لایه‌های سنگی از طریق تزریق پرفشار مایعی مرکب از آب، مواد شیمیایی و شن شکسته شده و نفت و گاز آزاد می‌شود) سهام بیشتری را در شراکت پیشنهاد می‌کنند.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵