داخلی اقتصاد خبر
۲
 
کد مطلب: 22314
 
رتبه چهارم تورم جهان برای ایران
 
بانک‌جهانی در جدیدترین گزارش خود با بررسی متوسط نرخ تورم در ۱۳۳ کشور طی سال‌های ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۲ اعلام کرد ایران با تورم ۲۳.۹ درصدی در رتبه چهارم جهان قرار گرفته و فقط بلاروس، سودان جنوبی و اتیوپی تورمی بیشتر از ایران در این مدت داشته اند.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۲ ساعت ۱۱:۱۹
به گزارش تسنیم، بانک جهانی در جدیدترین گزارش خود موسوم به «گزارش توسعه جهانی ۲۰۱۴» متوسط نرخ تورم ۱۳۳ کشور جهان از جمله ایران طی سال های ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۲ را مورد بررسی قرار داده و به رده بندی کشورها از این نظر پرداخته است.

این نهاد بین المللی متوسط نرخ تورم ایران در فاصله سال های ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۲ را ۲۳.۹ درصد اعلام کرد و ایران را در رتبه ۴ جهان از این نظر قرار داده است.

بلاروس بالاترین نرخ تورم جهان در این دوره را داشته است. متوسط نرخ تورم بلاروس در سال های ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۲ بالغ بر ۵۶.۲ درصد اعلام شده که بالاترین رقم در میان کشورهای جهان است.

پس از این کشور،‌ کشور تازه تاسیس سودان جنوبی با تورم ۴۷.۳ درصدی در رتبه دوم و اتیوپی با تورم ۲۸.۲ درصدی در رتبه سوم از این نظر قرار گرفته اند. ونزوئلا نیز با تورم ۲۳.۶ درصدی پس از ایران پنجمین کشور دارای تورم بالا در جهان طی سال های ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۲ شناخته شده است.

بر اساس این گزارش دو کشور ژاپن و سوئد در این دوره تورم منفی داشته اند. متوسط تورم ژاپن و سوئد در سال های ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۲ منفی ۰.۲ اعلام شده است.

متوسط تورم در برخی کشورهای دیگر در سال های ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۲ عبارت است از: افغانستان ۶.۲ درصد،‌ آنگولا ۱۱.۹ درصد، اتریش ۲.۹ درصد،‌ برزیل ۶ درصد،‌ چین ۴ درصد،‌ مصر ۸.۶ درصد، فرانسه ۲ درصد،‌ آلمان ۲ درصد،‌ هند ۹.۱ درصد،‌ لیبی ۱۰.۷ درصد،‌ نیجریه ۱۱.۵ درصد‌، پاکستان ۱۰.۸ درصد، روسیه ۶.۷ درصد،‌ عربستان ۴.۷ درصد،‌ ترکیه ۷.۷ درصد، امارات ۰.۹ درصد، انگلیس ۳.۷ درصد و آمریکا ۲.۶ درصد.
Share/Save/Bookmark


مهدی
۱۳۹۲-۰۷-۱۶ ۱۴:۲۸:۰۵
جالبه در رابطه با سرعت اینترنت از آخر اول هستیم ولی در تورم لااقل رتبه دار هستیم!واقعا تبریک به مسولین زحمت کش نظام!
 
مهدی
۱۳۹۲-۰۷-۱۶ ۱۴:۲۹:۱۷
و یک نکته جالب دیگه اینکه در سرعت اینترنت هم رتبه4داریم ولی اونجا از آخر اول هستیم!
 
نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵