۷
 
کد مطلب: 51673
 
آقای وزیر!این هیات مدیره نیاز به بازنگری دارد
 
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۰۱:۰۴
جناب اقاي وزير
ميدانم كه هيچوقت نه شما و نه مدير عامل محترم و نه قایم مقام حضرتعالي فرصت رجوع به نظريات همكاران و تفكر در عمق اتفاقات و نوع تاثير تصميمات در درون سيستم وزارت نفت را نخواهيد داشت و خود را به جوابگويي مكلف نميدانيد و روابط عمومي نفت نيز هرگز و هرگز اينه اي از انچه درون سازمان متبوع شما ميگذرد را جلوي روي شما قرار نمي دهد چرا که حاضر نيست شما را مكدر سازد و باز خود جناب وزير بيش از هر كس از اخلاق خود اگاه هستيد كه هيچ نقدي را بر نمي تابد و تندي ها مي كند اما باور كنيد آقاي زنگنه تكيه بر كاركنان و توان كارشناسي وانتخاب درست افراد به شما كمك مي كند كه كارنامه اي بهتر داشته باشيد و سيستمي بسازيد كه منحصر به افراد و گروههاي سياسي نباشد و به منافع ملي بينديشد. باور كنيد هنوز بسياري از افراد و تواناييها را نشناخته ايد وگرنه بهتر انتخاب مي كرديد. شما به افرادي كه نفر معرفي مي كنند اعتماد كرديد اما در مورد كارنامه افراد نيز كاش فرصتي مي داديد و بعد از مدت زماني تجديد نظر مي كرديد.
جناب اقاي وزير دردمندانه مي گويم كاش فرصت ها بدين آساني از دست نرود و يادتان باشد همان سالهايي را كه دست بر دست مي زديد و افسوس مي خورديد كه چه آسان بخش بزرگي از زحمات شما نابود شد(رجوع كنيد به صحبتهاي شفاهي خودتان ).
آقاي وزير هيچ كس كامل نيست و انتظاري هم نيست شما يك تنه همه كارها را درست كنيد اما اين تيم و اين هيات مديره واقعا نياز به بازنگري دارد.
برايتان نيروي بزرگ تغيير و تعالي ارزو دارم
Share/Save/Bookmark


ک. محسن.
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۰۵-۱۶ ۲۰:۲۲:۰۸
صادقانه و دردمندانه است اما آیا کسی برای حاضر است در هیاهوی رفت و آمد خارجی ها به این حرفها گوش کند؟ آیا درمان تنها حضور شرکتهای خارجی است و تلاشی برای جذب سرمایه یا درمان را از داخل باید جست و نیروی داخللی را به کار گرفت در کنار مشارکتهای خارجی؟ وگرنه حضور خارجی ها به تنهایی دردی خواهد شد و نه درمانی برای نفت.
 
United Kingdom
۱۳۹۴-۰۵-۲۴ ۰۹:۰۷:۰۸
با گذشت دو سال از استقرار دولت تدبير و اميد هنوز مديراني سررشته امور را در دست دارند كه نه سياست هاي اين دولت را باور دارند و نه اهميتي براي بدنه كارشناسي سازمان قائل هستند و كماكان همان روش هاي مديريتي كه بخش عمده اي از آن ميراث دولت گذشته است ادامه ميدهند.
 
۱۳۹۴-۰۶-۱۰ ۱۳:۳۹:۵۹
برخی از اعضای فعلی هیأت مدیره که در هیأت مدیره دولت قبل هم بودند از سینه چاکان دولت مهرورز بودند و نتایج اسفناک مدیریتشان در جنوب و تهران شهره خاص و عام است. چرا این افراد را برای جلب رضایت نمایندگان جنوب نگهداشته اید؟
 
۱۳۹۴-۰۶-۲۸ ۱۸:۱۲:۰۷
منظو شما آقای ه ق که نیست ؟
 
ح. آشنا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۰۸-۱۱ ۱۸:۱۶:۰۱
ه. ق .یا هر کس دیگر معلول سیستم ناکارآمدی هستند که باعث می شود ناتوان ترین ها بر مسند تصمیمات بزرگ بنشیند و در زمانه ای که همه شرکتهای بزرگ و همه کشورها برای منافع ملی و دراز مدت خود برنامه ها دارند شرکت ملی نفت ایران دچار آفت روزمرگی و فرار کارشناسان زبده و افت روز افزونی شود که هر لحظه و ثانیه تاخیر موجب خسران و ضرر به منافع ملی نسلهای متوالی خواهد شد. کدام شرکت نفتی دولتی یا خصوصی در دنیا را می شناسید که اینگونه بی محابا به نابودی خود با انتخاب ضعیفترین مدیران اقدام کند. چرا واقعا کسی به تعالی و پیشرفت فکر نمی کند؟ آیا حذف اشخاصی مانند ه . ق. اینقدر هزینه دارد که مدیران ارشد وزارت نفت از فکر کردن به آن هم واهمه دارند ؟؟؟؟؟
 
۱۳۹۴-۰۸-۱۶ ۲۳:۱۶:۲۲
دقیقاً و هم چنین معاونش ب س
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۱۱-۲۵ ۰۳:۱۴:۱۳
ه ق و معاون بی تجربه ی او ب . س. تنها نمونه ای از عدم گزینش درست افراد برای پستها و مسئولیتها است که منجر به نتایج ناگواری در طول زمان میشود.
این ها آدمهای بدی نیستند تنها در موقعیت درست قرار ندارند . وقتی نتایج آزمون مرکز سنجش مدیران حتی واگذاری پستهای با گرید B را برای برخی افراد را تایید نمیکند انتخاب و قرار دادن آنها در رده های مدیریتی چه نتایجی بهتر از آنچه بدست آمده خواهد داشت.
ناتوان ساختن یک سیستم با حذف نیروهای کارامد و مهمتر از آن با انتخاب افراد با کمترین توان مدیریتی صورت میگیرد .
ه. ق. نمونه ای کامل از یک انتخاب نادرست در زمان نا مناسب است که هم به خودش و هم به سیستم ضربه میزند . و اصرار بر ماندن او در سمتهای مدیریتی و تلاش خودش برای حفظ موقعیت ناچار منجر به دادن امتیاز های ویژه به افراد ذی نفوذ میشود که خود این نیز به فساد و بهم ریختگی چهارچوب ها کمک میکند.
به هر حال روزی افرادی مانند ه.ق. از سیستم مداران نفت باید کنار بروند و افرادی همانند ب. س. نیز باید به رده واقعی خود برگردند اما هزینه ی این همه نا کارآمدی و ضرر و زیان ناشی از عدم توان مدیریتی و تصمیمهای نادرست و ناپخته را چه کسی و کسانی باید بدهند ؟؟ چرا ما همواره باید حسرت بخوریم بر انتخابهای نادرست بجای انکه تصحیح کنیم خطاها را ......
 
نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵