داخلی اقتصاد خبر
 
کد مطلب: 88123
 
برقراری تعرفه‌های ترجیحی جدید
 
دبیر کل شورای بازرگانی مشترک ایران و ترکیه از مذاکرات جدید ایران و ترکیه برای برقراری تعرفه‌های جدید ترجیحی برای ۴۰۰ قلم کالا خبر داد.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۲ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۲۶
دبیر کل شورای بازرگانی مشترک ایران و ترکیه از مذاکرات جدید ایران و ترکیه برای برقراری تعرفه‌های جدید ترجیحی برای ۴۰۰ قلم کالا خبر داد.


سید جلال ابراهیمی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: وزیر اقتصاد ترکیه با همراهی ۱۰۰ نفر از تجار، ‌بازرگانان و صنعتگران ترکیه در تاریخ هشتم جولای (‌۱۷ تیر ماه) از طرف گروه TIM ترکیه به ایران سفر می‌کنند.

وی ادامه داد: ‌در جریان این سفر قرار است وزیر اقتصاد ترکیه با آقای نعمت زاده و طرف‌های ایرانی مذاکراتی داشته باشد که از جمله آن‌ها مباحث مربوط به تعرفه‌های جدید ترجیحی است که از هر طرف ۲۰۰ قلم کالا که در مجموع ۴۰۰ کالا خواهد شد قرار است به تعرفه‌های ترجیحی اضافه شود.

دبیر کل شورای بازرگانی مشترک ایران و ترکیه با اشاره به دیگر موضوعاتی که در این سفر مورد بررسی قرار خواهد گرفت، عنوان کرد: از سوی دیگر موضوعات مربوط به مشکلات مرزی و ایجاد دروازه‌های جدید مرزی در این مذاکرات مد نظر خواهد بود.

ابراهیمی افزود: همچنین‌ کمیسیون تجارت بین ایران و ترکیه بین وزار تشکیل خواهد شد و مسائل فی مابین تجاری در چارچوب قراردادهای ترجیحی، مسائل تجاری، مشکلات مرزی و حمل و نقل و همچنین موارد مربوط به مشکلات بانکی مورد بررسی قرار می گیرد.

وی اضافه کرد:‌ در جریان این سفر وزیر اقتصاد ترکیه ۲۴ ساعت در ایران خواهد بود و بعد از آن هیات همراه وزیر با طرف‌های ایرانی در اتاق بازرگانی در مورد موضوعا مختلف تجاری به گفت‌وگو خواهند پرداخت.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵