کد مطلب: 33853
 
کشف نفت در آبهای استرالیا
 
شرکت نفت و گاز آپاچی آمریکا امروز (دوشنبه ٢٧ مردادماه) از کشف ذخیره نفتی جدید خارج از سواحل ایالت استرالیای غربی خبر داد.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۱۹
شرکت نفت و گاز آپاچی آمریکا امروز (دوشنبه ٢٧ مردادماه) از کشف ذخیره نفتی جدید خارج از سواحل ایالت استرالیای غربی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، شرکت آپاچی امروز با اشاره به اکتشاف جدید نفتی در آبهای ایالت استرالیای غربی، اعلام کرد که این ذخیره ممکن است ٣٠٠ میلیون بشکه نفت در جا داشته باشد که می تواند از نظر تجاری حوزه جدید نفتی به شمار بیاید.

این شرکت اعلام کرد: با حفاری چاه فونیکس جنوبی یک در حوزه کانین به دست کم چهار ستون نفتی مجزا با نمونه هایی از نفت خام سبک رسیده ایم.

توماس وویتوویچ، مدیر اجرایی بین المللی آپاچی، در بیانیه ای گفت: اگرچه ارزیابیها در مراحل اولیه قرار دارد اما فونیکس جنوبی نتایج جالبی به همراه دارد.

وی افزود: در صورتی که این نتایج با حفاری توصیفی بیشتر تأیید شود، فونیکس جنوبی می تواند حوزه جدید نفتی استرالیا به شمار بیاید.

شرکت آپاچی آمریکا که هم اکنون درصدد فروش داراییهای خود در استرالیاست، اعلام کرد که ارزیابی منطقه را با شرکایش کاماروون پترولیوم، فایندر اکسپلوریشن و جی ایکس نیپون ادامه می دهد.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵