داخلی اقتصاد خبر
 
کد مطلب: 84893
 
آبرسانی به پنج هزار و 200 روستا
 
قائم مقام وزیر نیرو اعلام کرد: طرح آبرسانی به پنج هزار و 200 روستا با جمعیت حدود چهار میلیون نفر از ابتدای کار دولت تدبیر و امید تا کنون اجرا شده است.
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۳۴
قائم مقام وزیر نیرو اعلام کرد: طرح آبرسانی به پنج هزار و 200 روستا با جمعیت حدود چهار میلیون نفر از ابتدای کار دولت تدبیر و امید تا کنون اجرا شده است.

ستار محمودی روز پنجشنبه در مراسم بهره برداری از طرح های آب و فاضلاب در مشهد افزود: رویکرد دولت یازدهم از ابتدای فعالیت رسیدگی به مناطق محروم و حفظ پایگاه های توسعه و امنیت در روستاها بوده است.
وی ادامه داد: در بحث خدمت رسانی چرخه های خدمت را باید جامع دید تا بهره وری کامل ایجاد شود که البته در کشور و در دولت یازدهم طراحی ها به این شکل انجام شده و از طراحی تا بازار به صورت زنجیره ای بوده است.
قائم مقام وزیر نیرو ادامه داد: ایران از لحاظ منابع انسانی در سطح منطقه بالنده است و نیروهای انسانی و متخصصان ایرانی در کشورهای مختلف سد، نیروگاه و تصفیه خانه می سازند.
محمودی بیان کرد: در بخش سرمایه و منابع مالی با محدودیت روبرو هستیم ولی با همین میزان سرمایه موجود باید کار را آغاز کرد وگرنه اگر بخواهیم معطل تامین سرمایه برای تکمیل چرخه کار باشیم نوعی توقف ایجاد می شود.
وی با تاکید بر جذب سرمایه بخش خصوصی برای اجرای طرح ها افزود: در 12 سال اخیر 80 هزار میلیارد ریال سرمایه بخش خصوصی در بخش آب و فاضلاب جذب شده که 50 هزار و 800 میلیارد ریال از این مبلغ مربوط به دولت یازدهم است.
قائم مقام وزیر نیرو با بیان اینکه بخش خصوصی به دولت اعتماد دارد، ادامه داد: یک هزار و 600 میلیارد ریال طرح نیمه تمام در وزارت نیرو وجود دارد که برخی از این طرح ها مربوط به 20 سال قبل است .
نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم گفت: در حوزه انرژی در کشور از وضعیت خوبی برخورداریم.
رضا شیران خراسانی افزود: وزارت نیرو در حوزه انرژی بیش از 30 هزار میلیارد ریال صرفه جویی انرژی داشته است.
وی ادامه داد: در حوزه جمع آوری آبهای سطحی و تعادل بخشی در حوزه آب نیز فعالیتهای مطلوبی انجام شده است.
شیران خراسانی تاکید کرد: اجرای طرح ها باید با توجه به زیرساختها انجام شود تا اعتبارات هدر نرود.
پنج طرح آب و فاضلاب روز پنجشنبه در مراسمی با حضور قائم مقام وزیر نیرو و استاندار خراسان رضوی در مشهد به بهره برداری رسید و عملیات اجرایی پنج طرح دیگر آغاز شد.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵