کد مطلب: 58810
 
جزئیات مصوبات اقتصادی امروز
 
هیات دولت امروز حق انتفاع پروانه بهره‌برداری از معادن سنگ آهن به تناسب میزان سرمایه‌گذاری برای تکمیل زنجیره تولید به صورت پلکانی را تعیین کرد.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۵۳
هیات دولت امروز حق انتفاع پروانه بهره‌برداری از معادن سنگ آهن به تناسب میزان سرمایه‌گذاری برای تکمیل زنجیره تولید به صورت پلکانی را تعیین کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، حمایت از توسعه و نگهداری شبکه‌های برق روستایی و تولید برق تجدیدپذیر و پاک از محل عوارض برق، کمک و تأمین ماشین‌آلات خدماتی و عمرانی شهرهای زیر یکصد هزار نفر جمعیت و روستاها از محل ۲۰ درصد از وجوه قانون مالیات بر ارزش افزوده، تعیین حق انتفاع پروانه بهره‌برداری از معادن سنگ آهن به تناسب میزان سرمایه‌گذاری برای تکمیل زنجیره تولید به صورت پلکانی و تخصیص ۵۰ درصد این مبالغ جهت طرح‌های اکتشافی، پژوهشی کاربردی، زیست محیطی و ایجاد زیرساخت‌های معدنی از جمله مواد مصوب لایحه بودجه سال ۱۳۹۵ بود.

در ادامه، دولت به تخصیص اعتبار برای جبران خسارت‌های ناشی از حوادث غیرمترقبه در استان‌های تهران، قزوین، فارس، خراسان جنوبی و شمالی، اردبیل، اصفهان، قم، کردستان، همدان و گیلان موافقت کرد.

همچنین به تصویب دولت، مبلغ ۷۵ میلیارد ریال اعتبار برای تکمیل محور اهر – تبریز به منظور جلوگیری از وقوع بحران و ایجاد اختلال در ترافیک عبوری، در اختیار وزارت راه و شهرسازی قرار گرفت.

هیأت وزیران به سازمان بنادر و دریانوردی اجازه داد به نمایندگی از وزارت راه و شهرسازی برای اجرای فاز یک طرح توسعه بندر شهید بهشتی چابهار نسبت به انعقاد قرارداد مشارکت با شرکت یا پروژه‌‌ای که به منظور خرید، نصب، راه‌اندازی، نگهداری تجهیزات و بهره‌برداری از آن تأسیس می‌گردد، با رعایت ضوابط و مقررات زیست محیطی اقدام نماید. بر این اساس، طرح مشارکت و سازمان هر یک مکلفند به ترتیب نسبت به تأمین هفتاد درصد و سی درصد منابع مالی مورد نیاز برای اجرای پروژه مذکور اقدام نمایند.

در این جلسه هیات وزیران گزارشی از وضعیت معلولان کشور و نیازمندی‌های آنان و اقدامات لازم توسط سازمان بهزیستی و سایر دستگاه‌ها و وزارتخانه‌ها در جلسه مطرح و مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی مکلف شد بودجه مورد نیاز برای تأمین کامل وسایل توانبخشی مورد نیاز معلولان تحت پوشش را پیش بینی و تخصیص دهد.

همچنین در خصوص مناسب‌سازی فضای وزارتخانه‌ها و دستگاه‌ها تأکید و مقرر شد وزارت کشور از طریق شهرداری‌ها به این جهت برنامه‌ریزی‌های لازم را صورت دهد.

وزارت رفاه نیز مکلف شد سیاست پیشگیری را در قالب برنامه‌های مختلف از جمله غربالگری‌ها و نیز آزمایشات ژنتیک با تأکید بر مناطقی که کودکان معلول در آنها بیشتر متولد می‌شوند، برنامه‌ریزی و اقدام مناسب را به عمل آورد.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵