کد مطلب: 43195
 
میزان فرآورش گاز پالایشگاه هاشمی نژاد
 
شرکت پالایش گاز شهید هاشمی نژاد در ١٠ ماه امسال، ١١ میلیارد و ٨٤٥ میلیون مترمکعب گاز را تولید و به خطوط سراسری ارسال کرده است.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۵۸
شرکت پالایش گاز شهید هاشمی نژاد در ١٠ ماه امسال، ١١ میلیارد و ٨٤٥ میلیون مترمکعب گاز را تولید و به خطوط سراسری ارسال کرده است.

مدیرعامل شرکت پالایش گاز شهید هاشمی نژاد در گفتگو با خبرنگار شانا اظهار کرد: این شرکت در بازه زمانی یادشده، ٥٠٣ هزار تن گوگرد با درجه خلوص ٩٩,٩٧ درصد تولید کرده است.

ناصر اسلامی افزود: هم اکنون سه محصول گوگرد کلوخه، دانه بندی (پاستیل) و کود بنتونیتی این شرکت در بورس کالا پذیرش شده است.

وی یادآور شد: این شرکت از جمله بزرگترین مجتمعهای تولید گوگرد کشور بشمار می رود و با دارا بودن چهار واحد بازیافت گوگرد، ظرفیت تولید روزانه دو هزار و ٤٠٠ تن گوگرد را دارد.

تولید ١٠٩ هزار مترمکعب میعانات گازی

مدیرعامل شرکت پالایش گاز شهید هاشمی نژاد، تصریح کرد: در ١٠ ماه امسال، ١٠٩ هزار مترمکعب میعانات گازی در این شرکت تولید شده است.

برداشت ٦٩٠ میلیون مترمکعب گاز از مخزن شوریجه

اسلامی با اشاره به بهره برداری از واحد ذخیره سازی گاز شوریجه در سال جاری تاکید کرد: تاکنون ٦٩٠ میلیون مترمکعب گاز از مخزن ذخیره سازی شوریجه برداشت شده است.

به گفته وی، به دلیل افت فشار گاز از پنج هزار PSI به ١٦٠٠ PSI، این مخزن برای ذخیره سازی در نظر گرفته شد تا بتوان از آن برای پایداری شبکه گاز در شمال و شمال شرق کشور بهره برد.

وی ادامه داد: امکان ارسال گاز این مخزن به چهار خط در محورهای شمال و شمال شرق کشور وجود دارد و مدیریت ارسال آن بر اساس صلاحدید مرکز دیسپچینگ شرکت ملی گاز ایران انجام می شود.

وی یادآور شد: این شرکت براساس بررسیهای مرکز دیسپچینگ شرکت ملی گاز ایران، با کمترین میزان توقف بدون برنامه، در میان شرکتهای پالایش گاز، مقام نخست را دارد و در این زمینه پیشتاز است.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵