کد مطلب: 92335
 
پتروشیمی مرجان آماده راه اندازی شد
 
مدیرعامل پتروشیمی مرجان با اشاره به آغاز مراحل پیش راه اندازی این طرح گفت: هم اکنون پیشرفت ساخت این طرح متانول به بیش از ۹۶ درصد رسیده است.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۰ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۲۳
مدیرعامل پتروشیمی مرجان با اشاره به آغاز مراحل پیش راه اندازی این طرح گفت: هم اکنون پیشرفت ساخت این طرح متانول به بیش از ۹۶ درصد رسیده است.

به گزارش شانا، حسن بیگی با اشاره به روشن شدن مشعل در پتروشیمی مرجان از اواسط شهریور ماه امسال، تصریح کرد: براساس برنامه زمان‌بندی مراحل پیش راه‌اندازی و راه اندازی این طرح پتروشیمی آغاز شده است.

وی با اعلام این که پیش بینی می‌شود تا بهمن ماه امسال تولید از طرح پتروشیمی مرجان آغاز شود، اظهار کرد: هم اکنون همه تجهیزات و کالاهای مورد نیاز طرح تامین شده و در مرحله نصب و راه اندازی است.

بیگی با اشاره به برنامه‌ریزی برای آغاز تولید آزمایشی متانول از پتروشیمی مرجان تا آذر ماه امسال، تاکید کرد: کل هزینه سرمایه‌گذاری برای طراحی، ساخت و بهره‌برداری از این طرح پتروشیمی حدود ۴۶۵ میلیون یورو و ۵۵۰ میلیارد تومان بوده که کل منابع از محل آورده سرمایه گذاران بخش خصوصی تامین شده است.

وی با بیان این که خدمات و سرویس‌های جانبی مورد نیاز برای راه اندازی پتروشیمی مرجان هم تامین شده است، افزود: همه خدمات از پتروشیمی دماوند تامین می‌شود، ضمن آن که با راه اندازی یک واحد در پتروشیمی مرجان، اکسیژن مورد نیاز برای راه اندازی پروژه تامین شده است.

مدیرعامل پتروشیمی مرجان یادآور شد: این پتروشیمی یکی از نخستین طرح‌های پتروشیمی کشور است که در دولت دوازدهم تولید محصول آن آغاز خواهد شد.

پتروشیمی مرجان در صورت بهره‌برداری کامل، ظرفیت تولید سالانه یک میلیون و ۶۵۰ هزار تن متانول خواهد داشت که خوراک این طرح توسط پالایشگاه‌های پارس جنوبی تامین خواهد شد.

پیش‌بینی می‌شود امسال سه طرح جدید تولید متانول شامل طرح‌های پتروشیمی مرجان، فاز نخست پتروشیمی بوشهر و پتروشیمی کاوه (به عنوان بزرگترین طرح تولید متانول ایران و خاورمیانه) به بهره برداری برسند که با راه‌اندازی این سه طرح تا پیش از پایان سال ۹۶ ظرفیت تولید متانول ایران با افزایش بیش از دو برابری از مرز ۱۰ میلیون تن در سال عبور می‌کند.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵