کد مطلب: 97385
 
امارات در صدد معامله با پتروبراس
 
خبرگزاری رویترز به نقل از منابع مطلع گزارش داد که شرکت اماراتی «المبادله» به همراه چند شرکت گازی دیگر از جمله شرکت «انجی» فرانسه، پیشنهادهایی برای خرید لوله های انتقال گاز شرکت برزیلی «پتروبراس» ارائه کرده است.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۰۵
خبرگزاری رویترز به نقل از منابع مطلع گزارش داد که شرکت اماراتی «المبادله» به همراه چند شرکت گازی دیگر از جمله شرکت «انجی» فرانسه، پیشنهادهایی برای خرید لوله های انتقال گاز شرکت برزیلی «پتروبراس» ارائه کرده است.
به گزارش روز چهارشنبه رویترز، سه منبع مطلع در این باره گفتند: شرکت «المبادله» امارات که سرپرستی مجموعه ای از شرکت ها از جمله شرکت «انجی» فرانسه و مجموعه «مک کواری» استرالیا را به عهده گرفته، پیشنهادهایی برای خرید خطوط لوله انتقال گاز شرکت «پتروبراس» برزیل ارائه کرده است.
به گفته این منابع که نامشان فاش نشده است، جمعه گذشته، آخرین روز مرحله نخست ارائه پیشنهادهای خرید ۹۰ درصد از سهام واحد «شرکت حمل و نقل گاز» (تاج) (Transportadora Asociada de Gas (Taj) وابسته به شرکت پتروبراس بود که صاحب خطوط نفتی به طول ۴ هزار و ۵۰۰ کیلومتر در شمال شرق برزیل است.
فروش واحد (تاج) بخشی از طرح پتروبراس است که هدف از آن کسب درآمدی معادل ۲۱ میلیارد از دارایی های سال جاری و سال بعد، برای پرداخت بدیهی های ۹۵ میلیارد دلاری این شرکت است. این مبلغ، بیشترین بدهی در میان شرکت های نفتی بزرگ است.
انتظار می رود که قرارداد فروش تاج، یکی از بزرگترین معاملاتی باشد که پتروبراس در چارچوب طرح خود انجام می دهد.
در همین حال رویترز در اکتبر سال جاری فاش کرد که با توجه به حجم گسترده این قرارداد، ۲۰ مجموعه در قالب یک اتحادیه، تمایل دارند که پیشنهادهایی برای خرید سهام این شرکت برزیلی ارائه دهند.
دو منبع مطلع در این باره گفتند: انتظار می رود که ارزش خرید ۵ تا ۷ میلیارد دلار باشد.
مسئولان پتروبراس از ارائه توضیحات بیشتر درباره پیشنهادهای ارائه شده، خودداری کردند.
شرکت انجی فرانسه در این باره گفت که تمایل دارد در بخش گاز سرمایه گذاری کند و در حال بررسی فرصت های جدید در برزیل است.
مجموعه مک کواری استرالیا نیز هیچ گونه توضیحی در این باره نداد. شرکت اماراتی مبادله نیز درباره این موضوع اظهار نظری نکرده است.
پتروبراس، شرکت نفت و گاز برزیلی و چندملیتی است که در سال ۱۹۵۳ توسط دولت برزیل تأسیس شد. این شرکت امروزه با توسعه فعالیت‌ها و سرمایه خود، نه تنها توانسته‌ است به بزرگ‌ ترین تولید کننده و توزیع ‌کننده فراورده‌های نفتی در آمریکای جنوبی تبدیل شود، بلکه هم‌اکنون در زمره ۲۰ شرکت نفتی بزرگ جهان قرار دارد.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵