کد مطلب: 78395
 
پیشبینی عربستان از بازار نفت 2017
 
پایگاه خبری بلومبرگ آمریکا به نقل از وزیر انرژی عربستان سعودی گزارش داد: بازار نفت در سال ۲۰۱۷ در دامنه قیمت ۵۰ تا ۱۰۰ دلار در هر بشکه به تعادل می رسد.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۷ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۴۱
پایگاه خبری بلومبرگ آمریکا به نقل از وزیر انرژی عربستان سعودی گزارش داد: بازار نفت در سال ۲۰۱۷ در دامنه قیمت ۵۰ تا ۱۰۰ دلار در هر بشکه به تعادل می رسد.
به گزارش روز سه شنبه خبرنگار اقتصادی ایرنا به نقل از پایگاه خبری بلومبرگ، «خالد الفلیح» در آیین اعلام بودجه سالیانه این کشور در ریاض افزود: همزمان با اجرایی شدن توافق سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) برای کاهش تولید در سال ۲۰۱۷، کاهش قیمت های نفت که به صنعت نفت سراسر جهان صدمه زده است، متوقف می شود.
به گفته وی، نیازی به کاهش بیشتر تولید نفت فراتر از آنچه اوپک و غیراوپک در هفته های اخیر توافق کرده اند، نیست.
وزیر انرژی عربستان سعودی ضمن ابراز خوش بینی به بهبود شرایط بازار نفت در سال آینده، افزود: قیمت ها باید افزایش یابد تا سرمایه گذاران به سرمایه گذاری برای تولید نفت بیشتر در سال های آینده تشویق شوند.
به گزارش ایرنا، اوپک در نشست رسمی ۳۰ نوامبر (۱۰ آذر) خود در وین برای نخستین بار از سال ۲۰۰۸ با کاهش تولید نفت موافقت کرد تا با کاهش مازاد عرضه نفت در بازارها به بالا رفتن سطح قیمت ها کمک کند. بر اساس این توافق، قرار است اوپک یک میلیون و ٢۰۰ هزار بشکه در روز از سطح تولید خود بکاهد. این قرارداد از ابتدای سال ۲۰۱۷ میلادی (‌۱۲ دی) به مدت ۶ ماه اجرا می شود.
اوپک همچنین موفق شد در تاریخ ۱۰ دسامبر (۲۰ آذر)، تولیدکنندگان نفت غیراوپک شامل روسیه، قزاقستان، گینه، آذربایجان، سودان، مالزی، عمان، سودان، بولیوی، مکزیک، بحرین و برونئی را با خود همراه سازد. این تولیدکنندگان نیز در مجموع با کاهش ۶۰۰ هزار بشکه در روز از تولید نفت خود موافقت کرده اند.
این نخستین توافق اوپک و غیراوپک از سال ۲۰۰۱ میلادی است.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵