کد مطلب: 79015
 
گمانه‌زنی‌ها در مورد دلایل کاهش قیمت نفت
از افزایش صادرات نفت ایران تا دکل‌های حفاری آمریکا
 
قیمت نفت امروز دوشنبه در اولین روز کاری هفته کاهش یافت. رویترز در خبری مدعی شده است که افزایش صادرات نفت ایران یکی از دلایل کاهش قیمت نفت در بازارها است.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۴۱
قیمت نفت امروز دوشنبه در اولین روز کاری هفته کاهش یافت. رویترز در خبری مدعی شده است که افزایش صادرات نفت ایران یکی از دلایل کاهش قیمت نفت در بازارها است.
به گزارش نکونیوز، قیمت نفت اولین روز کاری هفته را با کاهش آغاز کرد و در حال حاضر برنت از کانال ۵۷ دلاری عقب نشسته و در کانال ۵۶ دلاری مبادله می‌شود.
خبرگزاری رویترز مدعی شده است که مبادله‌کنندگان نفتی بر این عقیده‌اند که افزایش صادرات نفت ایران، یکی از دلایل کاهش قیمت‌ها است. بنا به ادعای رویترز ایران قصد دارد از فرصت کاهش تولید نفت توسط اعضای اوپک استفاده کرده و با افزایش صادرات نفت، سهم بازار خود را افزایش دهد.
ایران در آغاز ماه اکتبر ۲۹.۶ میلیون بشکه نفت بر روی دریا داشته است که آن را در نفت‌کش‌های خود ذخیره می‌کرده است. از آن زمان تاکنون، ایران بیش از ۱۳ میلیون بشکه نفت از نفت‌های ذخیره شده را صادر کرده است. رویترز می‌گوید هم‌اکنون سطح نفت ذخیره شده ایران بر روی دریا به ۱۶.۴ میلیون بشکه رسیده است.
این خبرگزاری می‌گوید سطح نفت ذخیره شده ایران بر روی دریا در سال ۲۰۱۶ به ندرت تغییر کرده بود و در آغاز سال ۲۰۱۶ ایران ۲۹.۷ میلیون بشکه نفت بر روی دریا داشت.
احتمال دارد که خبر رویترز مبنی بر تأثیر افزایش صادرات نفت ایران بر قیمت نفت یک گمانه‌زنی بیشتر نباشد.
یکی از مهم‌ترین دستور کارهای اوپک در دوره پیش رو نظارت بر نحوه انجام توافق نفتی به دست آمده است. در واقع، اوپک باید مطمئن شود که تمام اعضا توافق نفتی را به درستی رعایت کرده و تولید نفت خود بر طبق سهمیه‌های اختصاص داده شده به آن‌ها، کاهش می‌دهند.
ممکن است رویترز بخواهد این خط خبری را در رسانه‌ها پیش ببرد که گویی ایران آن کشوری است که چندان به توافق نفتی به دست آمده در وین پایبند نیست.
افزایش تعداد دکل‌های حفاری در آمریکا یکی از دلایل واضح کاهش قیمت نفت در اولین روز کاری هفته است. حفاران آمریکایی در هفته گذشته ۴ دکل به تعداد دکل‌های حفاری نفتی فعال اضافه کردند. این دهمین هفته متوالی است که تعداد دکل‌های حفاری در آمریکا افزایش می‌یابد.
در حال حاضر نفت برنت با کاهش ۳۹ سنتی در ۵۶ دلار و ۷۱ سنت به ازای هر بشکه مبادله می‌شود. قیمت نفت خام وست تگزاس اینترمدییت نیز با کاهش ۴۰ سنتی در ۵۳ دلار و ۶۴ سنت به ازای هر بشکه مبادله می‌شود.

برای عضویت در کانال تلگرامی نکونیوز می‌توانید بر روی لینک زیر کلیک نمایید:
https://telegram.me/neconews
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵