کد مطلب: 84875
 
بازگشت نفت به کانال 50 دلاری
بهترین روز قیمت نفت
انبارهای نفت، در حال تسلیم شدن هستند
 
انبارهای نفت در آمریکا با سرسختی هرچه تمام‌تر در ماه‌های گذشته مقاومت کرده‌اند. یکی از اهداف اصلی توافق اوپک و غیراوپک، خالی کردن این انبارها بوده است. در چند هفته گذشته موجودی انبارهای نفت در آمریکا رو به کاهش گذاشته و به نظر می‌رسد این انبارها رفته رفته در حال تسلیم شدن هستند.
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۵۶
بازار نفت روز گذشته با افزایش بیش از ۳ درصدی قیمت‌ها بهترین روز خود را در سال جاری میلادی تجربه کرد. امروز نیز قیمت نفت افزایش یافته و نفت خام برنت وارد کانال ۵۰ دلاری شده است. بالاخره بعد از مدت‌ها یک تحول مثبتِ پیش‌بینی‌نشده در بازار آمریکا به وقوع پیوست و این امر جهش قیمت‌ها را در پی داشت.
به گزارش نکونیوز، موجودی انبارهای نفت در آمریکا در هفته گذشته بیشترین کاهش را در سال ۲۰۱۷ تجربه کرد. اداره اطلاعات انرژی آمریکا گزارش داد که موجودی انبارهای نفت در این کشور در هفته گذشته ۵.۲۵ میلیون بشکه کاهش یافته است.
تحلیل‌گران براورد کرده بودند که موجودی انبارهای آمریکا ۲ میلیون بشکه کاهش می‌یابد. اما میزان کاهش موجودی انبارها بیش از دو برابر پیش‌بینی کارشناسان بود و این امر قیمت نفت را افزایش داد. با کاهش موجودی انبارها در آمریکا، نگرانی نسبت به افزایش تولید نفت این کشور تا حدی رفع شده است.
دیروز قیمت نفت برنت ۳.۱ درصد و قیمت نفت خام وست تگزاس اینتر مدییت ۳.۲ درصد افزایش یافت. نفت خام برنت که در زیر ۵۰ دلار به ازای هر بشکه مبادله می‌شد، با افزایش ۱ دلار و ۴۹ سنتی وارد کانال ۵۰ دلاری شد. امروز نیز تا لحظه تنظیم خبر، قیمت نفت خام برنت ۲۵ سنت دیگر افزایش یافته است.
موجودی انبارهای نفت در آمریکا در حال حاضر ۵۲۲.۵ میلیون بشکه است که پایین‌ترین میزان از ماه فوریه است. با این حال، موجودی انبارهای نفت در این کشور همچنان ۱۰۰ میلیون بشکه بالاتر از میانگین پنج ساله است.
 انبارهای نفت در آمریکا با سرسختی هرچه تمام‌تر در ماه‌های گذشته مقاومت کرده‌اند. یکی از اهداف اصلی توافق اوپک و غیراوپک، خالی کردن این انبارها بوده است. در چند هفته گذشته موجودی انبارهای نفت در آمریکا رو به کاهش گذاشته و به نظر می‌رسد این انبارها رفته رفته در حال تسلیم شدن هستند. 
یکی دیگر از عوامل افزایش نفت، کاهش صادرات نفت عربستان به کشورهای آسیایی است. عربستان سعودی برای نخستین بار از زمان توافق اوپک در اواخر نوامبر ۲۰۱۶، تصمیم گرفته که فروش نفت به کشورهای آسیایی را در ماه ژوئن ۷ میلیون بشکه کاهش دهد. عربستان پیش از این سعی می‌کرد به هر ترتیب ممکن و حتی با ارائه تخفیف‌های جذاب، سهم خود در بازار آسیا را حفظ کند.
بلومبرگ حال گزارش داده که بنا به آمار پنج منبع از شش منبع ثانویه اوپک، تولید نفت اوپک در ماه آوریل کاهش یافته و به ۳۱.۷۳۲ میلیون بشکه در روز رسیده است. گزارش رسمی اوپک هنوز منتشر نشده است.
نفت خام برنت در حال حاضر در ۵۰ دلار و ۴۶ سنت به ازای هر بشکه مبادله می‌شود.
قیمت نفت خام وست تگزاس اینترمدییت نیز ۴۷ دلار و ۵۸ سنت به ازای هر بشکه است. 

برای عضویت در کانال تلگرامی نکونیوز می‌توانید بر روی لینک زیر کلیک نمایید:
https://telegram.me/neconews
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵