کد مطلب: 44608
 
احتمال وجود میادین نفتی و گازی در قزاقستان
 
یک موسسه زمین‌شناسی روس با اشاره به احتمال وجود میادین عظیم نفتی و گازی در قزاقستان، به این کشور توصیه کرد تا فعالیت‌های اکتشافی خود را افزایش دهد.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۰۱
یک موسسه زمین‌شناسی روس با اشاره به احتمال وجود میادین عظیم نفتی و گازی در قزاقستان، به این کشور توصیه کرد تا فعالیت‌های اکتشافی خود را افزایش دهد.
به گزارش خبرگزاری ایتارتاس، موسسه زمین‌شناسی «روس ژئو» روسیه با انتشار نتایج مطالعات خود در خصوص قزاقستان اعلام کرد که میادین بزرگ نفتی و گازی در این کشور وجود دارند و آستانه باید برای کشف این میادین،‌ فعالیت‌های اکتشافی خود را افزایش دهد.

«الکسی سولویوف»، معاون مدیرکل علمی و طرح‌ریزی موسسه روس ژئو با بیان این مطلب تاکید کرد که میادین نفتی وگازی که روس ژئو معتقد است در قزاقستان وجود دارند، هم ساحلی و هم فراساحلی هستند و این کشور با گسترش فعالیت‌های اکتشافی خود، قادر به کشف آنها خواهد بود.
به گفته سولویوف، روند افزایشی ذخایر نفت و گاز طبیعی جهان در سال ٢٠١٤ به کمترین نرخ خود در بیست سال گذشته رسید.

وی همچنین تصریح کرد: منابع هیدروکربنی بطور کلی در نتیجه فعالیت‌های فراساحلی حاصل می‌شوند و هم‌اکنون اکتشافات ساحلی چندانی را شاهد نیستیم.
معاون مدیرکل علمی روس ژئو یادآور شد: قزاقستان کشوری است میادین ساحلی و فراساحلی بزرگی را می‌توان در آن کشف کرد. و در این راه، ‌روس ژئو نیز می‌تواند به عنوان شریک در اجرای پروژه‌های زمین‌شناسی در قلمرو قزاقستان وارد عمل شود.

روس ژئو، یک شرکت چند رشته‌ای زمین‌شناسی روسیه است که گستره وسیعی از خدمات مرتبط با اکتشافات را ارائه می‌دهد. این شرکت بطور کامل در مالکیت دولت روسیه است.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵