کد مطلب: 88998
 
توضیحات مولایی مدیر وقت منابع انسانی حفاری شمال درباره یک گزارش
به فکر کارکنان حفاری شمال بودیم
 
در پی انتشار گزارشی درباره مشکلات نیروی انسانی شرکت حفاری شمال در نکونیوز، با عنوان آیا پرسنل حفاری شمال به بدنه نفت بازمی گردند؟، ناصر مولایی مدیر توسعه منابع انسانی شرکت ملی نفت ایران و مدیر وقت منابع انسانی شرکت حفاری شمال که در این گزارش از ایشان هم نام برده شده بود توضیحاتی درباره این گزارش به نکونیوز ارسال کرد.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۵ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۰۷
در پی انتشار گزارشی درباره مشکلات نیروی انسانی شرکت حفاری شمال در نکونیوز، با عنوان آیا پرسنل حفاری شمال به بدنه نفت بازمی گردند؟، ناصر مولایی مدیر توسعه منابع انسانی شرکت ملی نفت ایران و مدیر وقت منابع انسانی شرکت حفاری شمال که در این گزارش از ایشان هم نام برده شده بود توضیحاتی درباره این گزارش به نکونیوز ارسال کرد.
هرچند رویکرد کلی این گزارش، نقد یک خصوصی سازی اشتباه در صنعت نفت و درباره کلیت شرکت حفاری شمال بود، اما توضیحات آقای مولایی، هم از جهت مسوولیت قبلی و هم مسوولیت فعلی ایشان می تواند تا حدی روشنگر باشد. هرچند انتظار می رود آقای هدایت الله خادمی مدیرعامل وقت حفاری شمال و نماینده فعلی مجلس وشرای اسلامی نیز همچون آقای مولایی – که احساس مسوولیت ایشان درباره شفاف سازی نسبت به عملکردشان در شرکت حفاری شمال قابل تقدیر است - توضیحات خود را در این زمینه ارائه دهند تا زمینه ساز شفافیت بیشتر موضوع شوند.
متن کامل توضیحات آقای مولایی بدین شرح است:

مدیریت محترم سایت خبری نکونیوز
با عرض سلام و احترام
امروز از طریق برخی همکاران (اتفاقا شرکت حفاری شمال) متوجه شدم خبری در آن رسانه محترم کار شده که بخش مهمی از آن با واقعیت منطبق نبوده که شایسته است تصحیح بفرمایند. جهت اطلاع بنده در سال ۸۸ زمانی از شرکت حفاری شمال به شرکت ملی نفت منتقل شدم که پیش بینی های لازم برای دوران انتقال از بخش دولتی به بخش خصوصی انجام پذیرفته و مجوز لازم برای امکان جابجایی نیروهای رسمی گرفته شده بود و در واقع این مهم با همکاری متقابل حفاری شمال و شرکت ملی نفت انجام پذیرفته و تا سال ۹۳ که پایان پنج سال بود نیز ادامه داشت. مزید اطلاع، اینجانب پس از دوسال و مهر ۹۰ بعنوان مامور به حفاری شمال بازگشتم و اتفاقا زمانی که بخشنامه خرداد ۹۲ وزیر محترم وقت نفت در مورد محدودیت انتقال به شرکت ها ابلاغ شد؛این بخشنامه نیز همانند سایر بخشنامه ها به مدیران وقت ابلاغ گردید و تعدادی از نیروها نیز بر همین اساس از شرکت منتقل شدند. آن عده هم که مانده بودند دلیل عمده آن شرایط بسیار خوب شرکت بود که آنها را به ماندن و عدم انتقال ترغیب کرده بود. لذا اینطور نبود که کسی از واگذاری شرکت و بخشنامه های صادره اطلاعی نداشته باشد بلکه همکاران در جریان بودند و حتی در جلسات و بازدیدها که موضوع یادآوری می گردید عنوان می شد که شرایط شرکت خوب است و نیازی به انتقال نیست. مضاف بر این در قرارداد استخدامی جذب شدگان سال ۸۳ و بعد از آن (که عمده نیروها را تشکیل می دهد) در ماده ۲۱ قرار داد به صراحت تبعیت کارکنان درصورت واگذاری شرکت به بخش خصوصی آمده بود که البته برای کمک به پرسنل با اغماض از این ماده آن فرصت پنج ساله داده شد. پس هم اطلاع رسانی شده بود و هم مهلت لازم گرفته شده بود که اذعان می فرمایند پنج سال وقت کمی برای تصمیم گیری نبوده است.
همچنین برای مزید اطلاع باید عرض شود در ابتدای بازگشتم به حفاری شمال یک مصوبه مهم در همان ماه اول کاری ام برای همکاران از هیات مدیره گرفته شد که شامل تسری و شمول مقررات اداری و استخدامی به کارکنان شرکت در دوران بعد از واگذاری بود که بر همان اساس امروزه همکاران تابع مقررات نفت از منظر تغییرات حقوق؛ ارزیابی های سالانه و خدمات درمان و نظایر آن هستند که در واقع کاری دور اندیشانه بود. لذا بی انصافی و کم لطفی است که تصور شود مدیریت وقت منابع انسانی به فکر کارکنان رسمی نبوده است (که همواره این عزیزان مایه عزت و افتخار حقیر بوده و همچنان ارتباط تنگاتنگی با آنها دارم).
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۴۶.۷۱

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۴۴.۲۳

نفت خام اوپک

۴۶.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۲.۸۶

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۱۲

فولاد- دلار/تن

۳۱۲.۵

سنگ آهن- دلار/تن

۶۳.۲۱

مس- دلار/پوند

۲.۷