کد مطلب: 104784
 
کاهش واردات نفت هند از ایران
 
واردات نفت هند از ایران در ماه ژوئن، یعنی نخستین ماه پس از آنکه آمریکا گفته تحریم ها علیه ایران را مجددا برقرار خواهد کرد، ۱۵.۹ درصد کاهش یافته است.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۰ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۲۳
واردات نفت هند از ایران در ماه ژوئن، یعنی نخستین ماه پس از آنکه آمریکا گفته تحریم ها علیه ایران را مجددا برقرار خواهد کرد، ۱۵.۹ درصد کاهش یافته است.
به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، آمارهای منابع کشتیرانی و صنعتی نشان می دهد، واردات نفت هند از ایران در ماه ژوئن، یعنی نخستین ماه پس از آنکه آمریکا گفته تحریم ها علیه ایران را مجددا برقرار خواهد کرد، ۱۵.۹ درصد کاهش یافته است.

این گزارش حاکی است، در ماه ژوئن، هند ۵۹۲ هزار و ۸۰۰ بشکه در روز نفت از ایران خریداری کرده در حالی که این رقم در ماه می ۷۰۵ هزار و ۲۰۰ بشکه بوده است. این منابع نخواستند نامشان فاش شود.

هند، مهمتری مشتری نفت ایران پس از چین، از پالایشگاه های خود خواسته تا به دنبال جایگزین هایی برای نفت ایران باشند، زیرا دهلی نو ممکن است ناگزیر شود بقرای تبعیت از تحریم های جدید آمریکا خرید نفت از ایران را به شدت کاهش دهد.

هرچند پالایشگاه های دولتی واردات نفت از ایران را افزایش داده اند، کاهش خرید پالایشگاه های خصوصوی موجب شده تا خرید نفت هند از ایران در ماه ژوئن کاهش یابد.

بر اساس آمارها، پالایشگاه های دولتی، که حدود ۶۰ درصد از ظرفیت حدودا ۵ میلیون بشکه ای پالایش نفت هند را تشکیل می دهند، در ماه ژوئن حدود ۱۰ درصد بیشتر از ماه می یعنی حدود ۴۵۴ هزار بشکه در روز از ایران نفت وارد کرده اند.

پالایشگاه های دولتی هند در سال مالی ۱۸-۲۰۱۷ به دلیل اختلاف دهلی نو و تهران بر سر واگذاری امتیاز توسعه میدان گازی فرزاد ب، خرید نفت از ایران را کاهش داده بودند. اما پس از آنکه ایران پیشنهاد کرد که نفت خود را به رایگان به سواحل هند حمل کند و مهلتی ۶۰ روزه برای پرداخت پول نفت خود قائل شود، پالایشگاه های دولتی هند، از ماه آوریل طرح هایی را برای افزایش خرید نفت از ایران به اجرا گذاشته اند.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵