کد مطلب: 87368
 
پالایشگاه ها و ریزش شاخص بورس
 
روند نزولی شاخص کل بورس امروز (دوشنبه) با ۱۳۱ واحد افت به رقم ۷۸ هزار و ۸۵۹ واحد رسید که گروه پالایشگاهی، بیشترین سهم را در ریزش بازار داشت.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۳۴
روند نزولی شاخص کل بورس امروز (دوشنبه) با ۱۳۱ واحد افت به رقم ۷۸ هزار و ۸۵۹ واحد رسید که گروه پالایشگاهی، بیشترین سهم را در ریزش بازار داشت.
به گزارش ایرنا، بازار سرمایه که در روزهای گذشته مسیری نزولی را در پیش گرفته است و به طور پیوسته بخشی از ارزش خود را از دست می دهد، امروز نیز ۱۳۱ پله دیگر عقب نشست.
به گفته کارشناسان، کاهش میزان بازدهی سهام نسبت به بازارهای رقیب، افزایش جذابیت اوراق با درآمد ثابت مانند اوراق بدهی، وجود ایرادهای ساختاری در بورس، افت قیمت کامودیتی (مواد پایه و معدنی) در بازارهای جهانی و تاثیر منفی تحولات بین المللی از علت های اصلی کاهش شاخص بورس و ایجاد رکود در بازار سرمایه به شمار می رود.
در معاملات امروز، گروه پالایشی بیشتر سهم را در افت شاخص داشت؛ به طوری که نمادهای شپنا (پالایش نفت اصفهان)، شبندر (پالایش نفت بندرعباس) و شتران (پالایش نفت تهران) با افت خود، شاخص را پایین کشیدند.
بانک تجارت و مخابرات از دیگر نمادهایی بودند که تاثیر منفی در شاخص داشته و سبب افت آن شدند.
اما همراه (ارتباطات سیار ایران) و فارس (هلدینگ خلیج فارس) با تاثیر مثبت، مانع افت بیشتر شاخص شدند.
شاخص های اصلی بازارسرمایه نیز امروز، افت کردند، بر این اساس، شاخص قیمت (وزنی- ارزشی) ۴۴ واحد، شاخص کل (هم وزن) ۶۶ واحد، شاخص قیمت (هم وزن) ۵۱ واحد، شاخص آزاد شناور ۱۵۲ واحد، شاخص بازار اول ۱۳۵ و شاخص بازار دوم ۳۹ واحد کاهش یافت.
در معاملات امروز بیش از ۴۲۴ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش یک هزار و ۹۸ میلیارد ریال در ۳۱ هزار و ۴۳۳ نوبت مبادله شد.
امروز گروه شیمیایی در صدر معاملات قرار گرفت و ۴۸ میلیون و ۸۱۶ سهم این گروه به ارزش ۱۰۷ میلیارد و ۵۳۰ میلیون ریال خرید و فروش شد.
گروه خودرو به ارزش ۶۱ میلیارد ریال و گروه انبوه سازی به ارزش ۵۸ میلیارد ریال از نظر ارزش معاملات، در رده های بعدی قرار داشتند.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵