کد مطلب: 34177
 
سبد نفتی اوپک همچنان زیر۱۰۰دلار
 
سبد نفتی اوپک که از نیمه آگوست به زیر ۱۰۰ دلار کاهش یافته است، روز پنج شنبه با ۴۹ سنت کاهش نسبت به روز پیش از آن ۹۹.۰۳ دلار فروخته شد.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲ شهريور ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۵۰
سبد نفتی اوپک که از نیمه آگوست به زیر ۱۰۰ دلار کاهش یافته است، روز پنج شنبه با ۴۹ سنت کاهش نسبت به روز پیش از آن ۹۹.۰۳ دلار فروخته شد.
سازمان کشورهای تولید و صادر کننده نفت اوپک، در آخرین به‌روز رسانی سایت خود اعلام کرد: هر بشکه سبد نفتی این سازمان روز پنج شنبه با ۴۹ سنت کاهش نسبت به روز چهارشنبه ۹۹.۰۳ دلار معامله شد.
بر اساس این گزارش، هر بشکه سبد نفتی اوپک روز چهارشنبه ۹۹.۵۲ دلار معامله شده بود.
قیمت سبد نفتی اوپک روز جمعه ۲۴ مرداد ماه (۱۵ آگوست) برای نخستین بار در سال ۲۰۱۴ به کمتر از ۱۰۰ دلار در هر بشکه رسید و به این ترتیب رکورد کاهش قیمت از ابتدای امسال را شکست، اما روز سه شنبه (۱۹ آگوست) با کاهش بیشتری روبرو شد و بار دیگر این رکورد را شکست و بشکه‌ای ۹۸.۹۳ دلار معامله شد.
قیمت سبد نفتی اوپک چهارشنبه هفته گذشته بار دیگر روند افزایشی به خود گرفت، اما روز پنج شنبه دوباره کاهش یافت.
قیمت سبد نفتی اوپک به علت تنش‌های ژئوپلتیکی در ۱۹ ماه ژوئن به بالاترین رقم در سال جاری برابر با ۱۱۰.۲۶ دلار رسیده بود. بر این اساس، قیمت سبد نفتی اوپک در تقریبا ۲ ماه گذشته نزدیک بیش از ۱۱دلار از ارزش خود را از دست داده است.
سبد نفتی اوپک متشکل از نفت صحرای الجزایر، نفت گیراسول آنگولا، نفت اورینت اکوادور، نفت سنگین ایران، نفت سبک بصره عراق، نفت صادراتی کویت، سیدر لیبی، بونی لایت نیجریه، نفت مارین قطر، نفت سبک عربستان، نفت موربان امارات و مِرِی ونزوئلا است.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵