کد مطلب: 104973
 
ابهام در کشف محموله قاچاق
 
در حالی مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان از کشف ۳۴ دستگاه کانتینر حاوی سوخت قاچاق توسط یگان حفاظت این اداره کل خبر داده که گمرک بندر شهید رجایی مدعی کشف این محموله قاچاق شده است.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۵ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۰۲
در حالی مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان از کشف ۳۴ دستگاه کانتینر حاوی سوخت قاچاق توسط یگان حفاظت این اداره کل خبر داده که گمرک بندر شهید رجایی مدعی کشف این محموله قاچاق شده است.
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، دیروز مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان از کشف 34 دستگاه کانتینر حاوی سوخت قاچاق در بندر شهید رجایی توسط یگان حفاظت این اداره کل خبر داد. الله مراد عفیفی پور در این‌باره گفته بود:‌هفته گذشته، 34 دستگاه کانتینر محموله سوخت قاچاق(گازوییل) که با عنوان محموله "منو اتیلن گلیکول" اظهار شده و قرار بود به کشور هندوستان ارسال شود، توسط نیروهای یگان حفاظت اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان شناسایی، ضبط و توقیف شد.

وی افزود: در این رابطه پرونده قضایی تشکیل و به منظور کسب تکلیف، پرونده به مرجع قضایی ارسال شد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان یادآور شد: با توجه به آنکه قاچاق این محموله در بیرون از منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی، برنامه ریزی و سازمان دهی شده بود، در راستای شناسایی، دستگیری و برخورد با متخلفین و تکمیل مراحل قضایی، پیگیری پرونده به پلیس انتظامی و آگاهی بندرعباس ارجاع شد. بنا بر اعلام سازمان بنادر وزن خالص این محموله 474 تن و به ارزش 469 هزار و 260 دلار بوده که طبق برنامه‌ریزی قرار بود قاچاقچیان این میزان سوخت را به کشور هندوستان منتقل کنند.

این در حالی است که امروز گمرک شهیدرجایی بندرعباس اعلام کرده در بازرسی از 34 دستگاه کانتینر 20 فوت شامل 680 نگله کالا که تحت عنوان منواتیلن گلیکول به گمرک اظهار شده بود، متوجه مغایرت در کانتینرهای بارگیری شده و کالای اظهاری شده‌اند و در بررسی‌های تکمیلی مشخص شد، کانتینرهای بارگیری شده جز کالای اظهاری به گمرک نبوده است.

در صورتجلسه‌ای به تاریخ 17 تیر امسال آمده است؛

«مورد گواهی است بعد از کسب خبر مبنی بر وجود 34 دستگاه کانتینر متعلق به شرکت ایده تجارت ماکان برابر لیست پیوست که محتویات آنها مشکوک به گازئیل بوده و از محوطه شرکت جاسک گستر واقع در بندر شهید رجایی به کشتی امارات هانا مستقر در اسکله شماره 25 مجتمع بندری شهید رجایی، گمرک شهید رجایی، حراست بندر شهید رجایی، حراست گمرک شهید رجایی و شرکت جاسک گستر مقرر گردید تمامی کانتینرهای مشکوک جهت سیر مراحل قانونی از کشتی تخلیه و تا زمان تعیین تکلیف از سوی مراجع ذی‌صلاح قانونی به محوطه شرکت سینا واقع در بندر شهید رجایی منتقل شود... .»

نمایندگان یگان حفاظت، گمرک، حراست بندر و حراست گمرک شهید رجایی این صورتجلسه را امضا کرده‌اند.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵