کد مطلب: 83317
 
نظر ریاحی درباره افزایش مصرف سوخت
 
ریاحی با اشاره به رشد اقتصادی بیش از ۸ درصد در کشور افزود: افزایش مصرف بنزین نشان می دهد که چرخه اقتصادی روان تر شده و در نتیجه کشور به سوخت بیشتری نیاز دارد.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۹ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۴۸
ریاحی با اشاره به رشد اقتصادی بیش از ۸ درصد در کشور افزود: افزایش مصرف بنزین نشان می دهد که چرخه اقتصادی روان تر شده و در نتیجه کشور به سوخت بیشتری نیاز دارد.

منصور ریاحی مدیر عامل شرکت پخش فرآورده های نفتی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایلنا با اشاره به رشد مصرف بنزین در کشور گفت: با توجه به وارد شدن حدود یک میلیون و ۳۰۰ هزار خودرو به چرخه حمل و نقل کشور، میزان مصرف بنزین نیز در حدود ۶.۲ تا ۶.۵ درصد رشد داشته است.

وی با اشاره به رشد اقتصادی بیش از ۸ درصد در کشور افزود: افزایش مصرف بنزین نشان می دهد که چرخه اقتصادی روان تر شده و در نتیجه کشور به سوخت بیشتری نیاز دارد.

ریاحی با اشاره به آمار مصرف بنزین در روزهای تعطیلات نوروز اظهار داشت: در مرحله اول تعطلات و سفرها از ۲۵ اسفند تا اول فروردین میزان مصرف بنزین به ۹۳ و نیم میلیون لیتر رسید و در فاز دوم یعنی از اول تا ۱۳ فروردین به ۸۵.۷ میلیون لیتر رسید.

وی با اشاره به رشد ۵.۵ درصدی مصرف بنزین در تعطیلات نوروز خاطرنشان کرد: ذخیره سازی در حمل و نقل ریلی، جاده ای و هوایی شرایط خوبی داشت و البته همه این سه بخش رشد مصرف داشتند به طوری که در بخش حمل و نقل هوایی بیش از ۵.۵ درصد رشد پرواز و سوخت داشتیم که این امر بیانگر این است که هر قدر امار مصرف بالا برود صنعت توریسم کشور نیز رشد داشته است.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵