داخلی اقتصاد خبر
 
کد مطلب: 87007
 
مشکل مؤسسات مالی رفع شود
 
نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی گفت: مشکل مؤسسات یکبار برای همیشه رفع شود.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۰۴
نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی گفت: مشکل مؤسسات یکبار برای همیشه رفع شود.

مجید کیان‌پور در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به مشکل سپرده‌گذاران مؤسسه آرمان اظهار کرد: این موسسه هم اکنون به عنوان مؤسسه توسعه شناخته می‌شود و به علت مسدود کردن سپرده مردم در بسیاری از استان‌های کشور باعث بروز مشکلاتی برای آنان شده است.

وی اضافه کرد: هم اکنون در این استان‌ها شاهد تجمع‌های گسترده مردم هستیم و باید بانک مرکزی هر چه سریع‌تر برای رفع این مشکل ورود پیدا کند.

کیان‌پور با بیان اینکه 550 میلیارد تومان سپرده مردم لرستان در این مؤسسه است، افزود: نباید جواب اعتماد مردم این گونه داده شود و هر چه زود می‌بایست مشخص شود که این سرمایه‌ها دست چه کسی است و در کجا سرمایه‌گذاری شده‌اند.

نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه سپرده‌گذاران اکثراً از اقشار ضعیف جامعه هستند، گفت: نباید هر روز شاهد تعطیلی مؤسسه‌ها و مسدود شدن حساب آنها باشیم برای همین بانک مرکزی باید نظارت بیشتری روی مؤسسات داشته باشد.

وی با بیان اینکه مشکل مؤسسات یکبار برای همیشه باید حل شود، ادامه داد: متأسفانه نظارتی بر عملکرد آنها نیست و نرخ سود بانک‌ها و مؤسسات با هم متفاوت است و مردم دچار سردرگمی شده‌اند. یک نفر باید پاسخگوی این تفاوت‌ها باشد.

کیان‌پور افزود: سیستم نظارت بانک‌ها باید سخت‌گیرانه‌تر عمل کند و اجازه سوءاستفاده از اموال مردم را ندهد کما اینکه فردی تمام دارایی خود را به این مؤسسات سپرده و حال پاسخی نمی‌گیرد.

نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی گفت: تکلیف مردم هر چه سریع باید روشن شود و ما نمایندگان نیز پیگیر این موضوع هستیم.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵