کد مطلب: 77747
 
تفاهمنامه نفتی بین ایران وگازپروم
 
شرکت ملی نفت ایران و گازپروم نفت روسیه امروز تفاهمنامه مطالعات توسعه دو میدان نفتی چنگوله و چشمه خشک را در تهران امضا می‌کنند.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۴۰
شرکت ملی نفت ایران و گازپروم نفت روسیه امروز تفاهمنامه مطالعات توسعه دو میدان نفتی چنگوله و چشمه خشک را در تهران امضا می‌کنند.
به گزارش خبرنگار مهر، بیژن زنگنه وزیر نفت ایران و «الکساندر نوآک» وزیر انرژی روسیه دور جدید مذاکرات نفتی و گازی دو کشور را دقایق قبل پشت درهای بسته در تهران آغاز کردند.

بر این اساس، مهمترین محور گفتگوهای دوجانبه درباره توسعه دو میدان نفتی ایران شامل چنگوله و چشمه خشک، ازسرگیری سوآپ نفت و گاز و ایجاد کارگروه‌های مشترک در صنعت گاز از مهمترین محورهای مذاکرات دوجانبه زنگنه و نوآک در تهران خواهد بود.

علاوه بر این، با توجه به توافق چند روز گذشته کشورهای عضو و غیرعضو اوپک مبنی بر کاهش تولید نفت به منظور حمایت از قیمت‌ها، پیش‌بینی می‌شود در مذاکرات تهران گفتگوهایی بین ایران و روسیه بین دو کشور بزرگ تولیدکننده نفت عضو و غیرعضو اوپک در تهران برگزار شود.

همچنین شرکت ملی نفت ایران و شرکت گازپروم نفت روسیه امروز تفاهمنامه همکاری برای توسعه دو میدان نفتی چنگوله و چشمه خشک را امضا می‌کنند.

پیش از این شرکت ملی نفت ایران گفتگوهایی با شرکت‌های لوک اویل، زابروژ نفت و روس نفت روسیه برای توسعه تعدادی از میادین نفتی و گازی ایران در دوران پساتحریم انجام داده بود.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵