کد مطلب: 3882
 
تصمیم شرکت نفتی آرژانتینی برای توسعه سرمایه گذاری
 
سکونیوز : شرکت «وای پی اف» آرژانتین قصد دارد تا به مقدار ۱.۲ میلیارد دلار سرمایه گذاری خود را افزایش دهد.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۱ ساعت ۱۸:۳۱
 به گزارش سکونیوز و به نقل از بلومبرگ، شرکت « وای پی اف» در نظر دارد برای سال آینده ۱.۲ میلیارد دلار افزایش سرمایه داشته باشد تا خروجی نفت خود را افزایش دهد. براساس جلسه ای که به تازگی این شرکت دولتی داشته است قرار است که تا سال ۲۰۱۳ تا ۷ میلیارد دلار هم سرمایه گذاری خود را افزایش دهند. میگویئل گالیچیو، مدیر اجرایی شرکت «وای پی اف» می گوید: « این شرکت تا سال ۲۰۱۳ از ۱۰۴۹ حلقه چاه نفتی استفاده خواهد کرد. در حال حاضر این شرکت از ۷۴۶ حلقه چاه برای استخراج نفت استفاده می کند». 
این شرکت که تا ماه گذشته در اختیار اسپانیایی ها بود پس از رای دادگاه مالکیت ۵۱ درصد این شرکت به آرژانتینی ها عودت داده شد. این تصمیم از سوی دولت کریستینا فرناندز، رئیس جمهوری آرژانتین اتخاذ شد. پس از بازگشت سهم عمده این شرکت به آرژانتین، «امیلو پرسیکو» رهبر یک حزب چپ گرای آرژانتین موسوم به «اویتا» ملی شدن این شرکت را اقدامی مهم برای آرژانتین دانست. بوینس آیرس این اقدام را ملی کردن نفت می نامد در حالی که خوزه مانوئل گارسیا مارگالو، وزیر امور خارجۀ اسپانیا ضمن محکومیت این تصمیم دولت آرژانتین گفته است:«دولت اسپانیا با تصمیم خودسرانۀ آرژانتین به سلب مالکیت سهام شرکت رپسول به شدت مخالف است». 
در مقابل کارشناسان می گویند که این اقدام آرژانتین به نوعی انتقام از انگلیس و اروپا در ناکام ماندن این کشور برای بازپس گیری جزایر فالکلند به حساب می آید.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵