داخلی اقتصاد خبر
 
کد مطلب: 78224
 
کاهش قیمت گوجه‌فرنگی
 
رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی عنوان کرد که به دلیل انباشت تولید گوجه‌فرنگی قیمت این محصول در مغازه‌های سطح شهر کاهش یافته است.
تاریخ انتشار : شنبه ۴ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۴۸
رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی عنوان کرد که به دلیل انباشت تولید گوجه‌فرنگی قیمت این محصول در مغازه‌های سطح شهر کاهش یافته است.

حسین مهاجران در گفت‌وگو با ایسنا، ‌ گفت: در حال حاضر هر کیلوگرم گوجه فرهنگی با کیفیت در میدان میوه و تره بار ۶۰۰ تا ۱۵۰۰ تومان قیمت دارد و کارخانه‌ها از گوجه‌های متوسط در فصل تابستان رب می‌گرفتند اما اکنون کارخانه‌ها تعطیل هستند و این اتفاق نمی افتد.

وی ادامه داد:‌ اگر تولیدات خریداری نمی‌شود به دلیل این است کیفیت پایین است. اگر کیفیت بالا باشد گران‌تر از قیمت فعلی خریداری می‌شود.

رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی درباره قیمت گوجه فرنگی در مغازه‌ها گفت:‌ گوجه فرنگی در مغازه‌ها با احتساب سود ۳۵ درصدی کمتر از کیلویی هزار تومان است و در صورت داشتن کیفیت بالا ۱۵۰۰ تا۲۰۰۰ تومان عرضه می‌شود.

مهاجران با بیان اینکه‌ حدود یک ماه قبل قیمت گوجه کیلویی ۴۰۰۰ تومان بود، ادامه داد:‌ کشاورزان ما به گونه‌ای کشت می‌کنند که تقریبا هر ۱۵ روز تولیدشان به بازار عرضه شود اما در زمان‌هایی پیش می آید در چند مرکز تولید گرمسیری مثل بوشهر و چابهار، بندرعباس تولیدات همه با هم می‌رسند و این نیازمند این است که که یک سیستم مشخص کاشت و برداشت وجود داشته باشد تا یک زمان گوجه کیلویی ۴۰۰۰ تومان فروخته نشود و زمان دیگر مثل امروز نباشد که تقاضا پایین بیاید و تولید زیاد شود.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵