داخلی اقتصاد خبر
 
کد مطلب: 74994
 
اخبار امیدآفرین صنعت فولاد
 
بحران بازار جهانی فولاد در حال سپری شدن است و پیش‌بینی می‌شود امسال و سال آینده تقاضای جهانی فولاد افزایش یابد و همچنین الیستر رمزی مدیر تحقیق در متال بولتن ریسرچ در این اجلاس گفت: پیش‌بینی می شود که قیمت فولاد در سال 2017 بهتر می شود.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۱۲
بحران بازار جهانی فولاد در حال سپری شدن است و پیش‌بینی می‌شود امسال و سال آینده تقاضای جهانی فولاد افزایش یابد و همچنین الیستر رمزی مدیر تحقیق در متال بولتن ریسرچ در این اجلاس گفت: پیش‌بینی می شود که قیمت فولاد در سال 2017 بهتر می شود.

پنجاهمین نشست سالانه انجمن جهانی فولاد (WSA) با حضور روسای غول‌های فولادی جهان طی دو روز در دبی برگزار شد.

به گزارش ایلنا و به نقل از بلومبرگ، مهدی کرباسیان، مدیرعامل ایمیدرو، بهرام سبحانی، مدیرعامل فولاد مبارکه و عبدالمجید شریفی، مدیرعامل شرکت ملی فولاد از ایران در نشست مهم انجمن جهانی فولاد در دبی حاضر شدند.

در این نشست اخبار بسیار مثبت و امیدوارکننده‌ای در خصوص صنعت فولاد اعلام شد که به شرح زیر است:

- بحران بازار جهانی فولاد در حال سپری شدن است و پیش‌بینی می‌شود امسال و سال آینده تقاضای جهانی فولاد افزایش یابد.

- برآورد می‌شود تقاضای جهانی فولاد در 2017 با رشد 0.5 درصدی به یک میلیارد و 510 میلیون تن برسد.

- امسال نیز تقاضای جهانی فولاد با رشد 0.2 درصدی به یک میلیارد و 501 میلیون تن خواهد رسید.

- همچنین الیستر رمزی مدیر تحقیق در متال بولتن ریسرچ در این اجلاس گفت: پیش‌بینی می شود که قیمت فولاد در سال 2017 بهتر شود.
مدیر عامل فولاد مبارکه: افزایش ۲۵ درصدی تولید فولاد مبارکه در سال آینده

شرکت فولاد مبارکه اصفهان تولید خود را در سال آینده و بعد از رفع تحریم‌های بین‌المللی علیه ایران بیش از 25 درصد افزایش خواهد داد تا بتواند پاسخگوی نیاز روزافزون بازار داخلی باشد.

بهرام سبحانی مدیرعامل فولاد مبارکه در مصاحبه‌ای در حاشیه نشست انجمن جهانی فولاد در دبی با اعلام این خبر گفت: تولید فولاد مبارکه سال آینده به میزان 2 میلیون تن افزایش خواهد یافت. تولید این شرکت سال قبل حدود 7.5 میلیون تن بود.

وی افزود: البته صادرات فولاد مبارکه سال آینده بدون تغییر در حدود 1.5 میلیون تن باقی خواهد ماند و بیشتر تولید شرکت صرف پاسخگویی به نیاز داخلی خواهد شد.

وی تاکید کرد: همه چیز در ایران در حال توسعه و رشد است. به طوریکه روز به روز شاهد بالا رفتن تقاضا هستیم.

سبحانی توضیح داد: رشد اقتصادی سریعتر به معنای نیاز به فولاد بیشتر در صنایع مختلف مانند خودروسازی، لوازم خانگی و ساختمان است. سرانه مصرف فولاد در ایران می‌تواند طی چند سال آینده از 235 کیلوگرم فعلی به بیش از 300 کیلوگرم برسد.

مدیرعامل فولاد مبارکه اظهار کرد: تقاضای فولاد ایران امسال به حدود 19 میلیون تن خواهد رسید و دولت در تلاش است تا ظرفیت تولید فولاد ایران را تا سال 2025 به 55 میلیون تن افزایش دهد.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵