کد مطلب: 37373
 
کشف تازه نفتی آنگولا
 
آنگولا مدعی شد که با تازه ترین کشف شرکت رپسول در میدان نفتی کوانزا گام مهمی در دستیابی به هدف تولید و صادرات نفت خود برداشته است.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۳ ساعت ۱۷:۴۹
آنگولا مدعی شد که با تازه ترین کشف شرکت رپسول در میدان نفتی کوانزا گام مهمی در دستیابی به هدف تولید و صادرات نفت خود برداشته است.

به گزارش شبکه خبری بلومبرگ، کشف نفت شرکت رپسول آنگولا در زیر لایه های نمکی به ضخامت دو کیلومتر در سطوح زیردریا، به این کشور آفریقایی برای پشت سر گذاشتن نیجریه در تولید نفت و تبدیل شدن به بزرگترین تولیدکننده نفت قاره آفریقا کمک کرد.

آنتونیو بروفائو، مدیرعامل رپسول اسپانیا در این باره اظهار کرد: کشف تازه نفتی در آنگولا در حال تجزیه و تحلیل در این شرکت است.

این ذخیره نفتی در عمق چهار و نیم کیلومتری کف دریا و با فاصله یکهزار متری از حوزه کوانزا در آبهای غرب آفریقا قرار دارد، این احتمال وجود دارد که ذخیره نفتی یاد شده در لایه ای از نمک محصور شده باشد.

آنگولا با تولید نفت یک میلیون و ٨٧٠ هزار بشکه در روز در ماه سپتامبر، برای افزایش تولید نفت خود پروژه هایی را درون و بیرون از حوزه کوانزا آغاز کرده است.

خوزه ماریا بوتلیو دو واسکونسلوس، وزیر نفت آنگولا، پیش از این اعلام کرده بود که تولید نفت کشورش تا پایان سال آینده میلادی به روزانه دو میلیون بشکه می رسد. نیجریه که بزرگترین تولیدکننده نفت آفریقاست هم اکنون روزانه دو میلیون و ١٠٠ هزار بشکه نفت تولید می کند.

جاستین کاچرین، تحلیلگر موسسه آی اچ اس گلوبال اینسایت، گفت: احساس می کنم که در میدان نفتی کوانزا شاهد اکتشافهای بیشتری خواهیم بود، اگر حفاری های موفقیت آمیز باشند، کوانزا جایی خواهد بود که در هر جایی حفاری کنید به نفت می رسید.

تا کنون شرکتهای انی ایتالیا و مائرسک نیز موفق به کشف نفت در این میدان شده اند اما تنها شرکت کوبالت اینترنشنال انرژی اعلام کرده که ذخیره نفت کشف شده اش قابلیت تجاری دارد و تولید آن را تا سال ٢٠١٧ میلادی آغاز می کند.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵