کد مطلب: 88313
 
پتروشیمی و عقد چند قرارداد بین المللی
 
عضو هیات مدیره شرکت ملی صنایع پتروشیمی گفت: بزودی چند قرارداد بزرگ با شرکت های صاحبنام بین المللی برای برخی طرح ها و مجتمع های پتروشیمی امضا می شود.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۴ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۲۷
عضو هیات مدیره شرکت ملی صنایع پتروشیمی گفت: بزودی چند قرارداد بزرگ با شرکت های صاحبنام بین المللی برای برخی طرح ها و مجتمع های پتروشیمی امضا می شود. 
به گزارش شرکت ملی صنایع پتروشیمی، «علی محمد بساق زاده» افزود: روند مذاکره با شرکت های معتبر خارجی از وضعیت مطلوبی برخوردار است و تفاهمنامه هایی که چندی پیش با برخی از این شرکت ها امضا شد، بزودی نهایی و در صورت فراهم شدن شرایط، به انعقاد قرارداد منجر می شود.
وی اضافه کرد: کشورهای اروپایی همگام با رقبای آسیایی خود به حضور در صنعت پتروشیمی ایران علاقمندند و مذاکره های انجام شده با این کشورها با حمایت های وزارت نفت ادامه دارد.
مدیر کنترل تولید شرکت ملی صنایع پتروشیمی ادامه داد: این قرارداد ها می تواند به تحول و شتاب بخشی در مسیر توسعه صنعت پتروشیمی کشورمان منجر شود و بدون تردید همکاری و تعامل میان دولت و مجلس برای رسیدن به هدف های پیش بینی شده تاثیرگذارخواهد بود.
بساق زاده گفت: ظرفیت های بسیاری برای همکاری با کشورهای توسعه یافته در صنعت پتروشیمی وجود دارد و ما نیز به آنها اعلام کرده ایم هرگونه حضور در صنعت پتروشیمی ایران افزون بر سرمایه گذاری باید همراه با انتقال دانش فنی و فناوری های روز جهان باشد.
وی افزود: صنعت پتروشیمی ایران که با اتکا به خوراک فراوان مایع و گازی، نیروی کار تحصیلکرده و جوان، موقعیت جغرافیایی منحصر به فرد و همچنین با دسترسی به آب های آزاد و نزدیکی به بازارهای هدف، بهترین صنعت برای سرمایه گذاری است و در این مسیر آماده حمایت از سرمایه گذاری های جدید هستیم.
به گزارش ایرنا، «مرضیه شاهدایی» معاون وزیر نفت پیش از این، از امضای احتمالی قرارداد با توتال در پتروشیمی خبر داده بود.
به گفته وی، در صورت توافق نهایی، توتال تا ۲ میلیارد دلار در صنایع پتروشیمی ایران سرمایه گذاری می کند.
اکنون ظرفیت تولید سالانه محصولات پتروشیمی کشور ۶۲ میلیون تن است که تا پایان امسال با بهره برداری از ۶ طرح جدید به ۷۲ میلیون تن می رسد و ارزش کل فروش خالص این محصولات نیز به ۱۷ میلیارد دلار افزایش می یابد.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵