کد مطلب: 102534
 
ترکیه در حال تقویت حضور خود در سوریه
 
آنکارا به دنبال تفاهم‌ها با روسیه حضور نظامی خود در استان ادلب را تقویت کرده و اکثر گروه‌های موجود در مرکز سوریه و جنوب دمشق به این شهر منتقل شده‌اند.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۰۰

آنکارا به دنبال تفاهم‌ها با روسیه حضور نظامی خود در استان ادلب را تقویت کرده و اکثر گروه‌های موجود در مرکز سوریه و جنوب دمشق به این شهر منتقل شده‌اند.

به گزارش ایسنا، به نقل از روزنامه فرامنطقه‌ای الحیاة، یک کاروان نظامی ترکیه شامل خودروهای نظامی و کامیون‌ها وارد اراضی سوریه شده و به سمت جنوب شرق ادلب و ششمین مرکز ایست نظارتی ترکیه در منطقه صرمان حرکت کرد.

پس از پایان ثبت نقاط نظارتی ترکیه در اطراف ادلب مرزهای این شهر با خطوط تماس با نیروهای دولت سوریه ترسیم شد.

در حال حاضر نیروهای ترکیه در ۱۲ مرکز نظارتی در شمال سوریه مستقر هستند.

مذاکرات "آستانه ۹" در بیانیه پایانی بر حفظ مناطق کاهش تنش و ادامه دادن به این اقدام تاکید کرد.

در نبود جنگنده‌های دولت سوریه و روسیه در ادلب که طی روزهای گذشته حضور آنها در این شهر متوقف شده، ادلب را آرامش فرا گرفته و فعالان مخالف تاکید کردند، طی سه روز گذشته هیچ حمله هوایی به ادلب صورت نگرفته و تنها با توپخانه‌ها جبهه جنوبی مورد هدف قرار گرفته است.

یاسر فرحان، عضو ائتلاف مخالف دولت سوریه و یکی از یکی مشارکت‌کنندگان در مذاکرات "آستانه ۹" گفت: آنها تضمین‌هایی دریافت کردند مبنی بر اینکه ادلب مورد حمله قرار نمی‌گیرد و این امر به استقرار نیروهای ترکیه در ۱۲ منطقه نظارتی تکیه دارد.

وی افزود، در گذشته در شمال سوریه توافق‌نامه آتش‌بس امضا شد، اما روسیه و دولت سوریه به آن پایبند نیستند و شرایط ایجاب می‌کند برای سازمان‌دهی گروه‌های مخالف و اجتناب از دودستگی آتش‌بس اعلام شود و باید یک منطقه آرام برای استقبال از مردم از سویی و تشکیلات نظامی از سوی دیگر وجود داشته باشد.

هفته گذشته ارتش ترکیه آخرین مرکز نظارتی خود در حومه غربی ادلب را ایجاد کرد.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵