کد مطلب: 109438
 
روحانی: هر چه بیشتر باید از خام فروشی نفت فاصله بگیریم
 
رییس جمهوری به وزیر نفت دستور داد که به روند پیشبرد برنامه‌ها و سیاست‌های افزایش تولید فرآورده‌های نفتی شتاب داده و هرچه بیشتر از خام فروشی نفت نیز فاصله گرفته شود.
تاریخ انتشار : شنبه ۳۰ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۳۸
به گزارش نکونیوز به نقل از ایرنا پایگاه‌ اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی در گفت‌وگوی تلفنی با «بیژن نامدار زنگنه» وزیر نفت با قدردانی از تلاش همه کارکنان وزارت نفت، اظهارداشت: با توجه به برنامه‌های اقتصادی دولت در یک سال اخیر و تحقق پیشبرد این برنامه ها بدون اتکا بودجه کشور به درآمدهای نفتی که برای نخستین بار در تاریخ ایران تجربه شد، این فرصت بسیار مغتنم فراهم شده تا بتوانیم هر چه بیشتر از خام فروشی نفت نیز فاصله بگیریم.
وی به نوسات شدید در بازار جهانی نفت و کاهش بهای آن اشاره کرد و گفت: شتاب دادن به برنامه‌های تدوین شده این وزارتخانه برای برای افزایش تولید فراورده‌های نفتی و جلوگیری از خام فروشی، می تواند آسیب نوسات شدید بازار جهانی و کاهش بهای نفت را بر اقتصاد نیز به حداقل ممکن برساند.
رییس جمهوری سال ۹۹ را سال آماده‌سازی و بهره‌برداری از پروژه‌های بزرگ عمرانی و زیربنایی در کشور خواند و از وزیر نفت خواست به گونه ای برنامه‌ریزی کند که پروژه‌های بزرگ نفتی کشور طبق برنامه‌ریزی و زمان‌بندی تدوین شده، در موعد مقرر در سال جاری مورد بهره‌برداری قرار گیرند.
روحانی افزود: چنانچه در مسیر پیشبرد این برنامه‌ریزی‌ها نیز مشکل و مانعی وجود دارد، سریعا این مشکلات به ستادی که برای این منظور در دفتر رییس جمهوری تشکیل شده، ارجاع شود تا هر چه سریع‌تر این موانع احتمالی با همراهی و همکاری برطرف شود.
بیژن زنگنه وزیر نفت هم در این گفت‌وگو گزارشی را درباره روند پیشرفت پروژه های نفتی، بازار جهانی نفت و تبادلات نفتی با کشورهای جهان ارائه داد.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵