داخلی اقتصاد خبر
 
کد مطلب: 86513
 
پیش‌نیاز حضور ایران در بازار قطر
 
رئیس هیات ‌مدیره انجمن کشتیرانی و خدمات وابسته، تأمین نیازهای روزانه بازار قطر را یکی از فرصت‌های طلایی ایران در حوزه صادرات تلقی کرد که یکی از پیش‌نیازهای اصلی آن، توجیه‌پذیر شدن هزینه عملیات حمل‌ونقل دریایی کشور است.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۰۲
رئیس هیات ‌مدیره انجمن کشتیرانی و خدمات وابسته، تأمین نیازهای روزانه بازار قطر را یکی از فرصت‌های طلایی ایران در حوزه صادرات تلقی کرد که یکی از پیش‌نیازهای اصلی آن، توجیه‌پذیر شدن هزینه عملیات حمل‌ونقل دریایی کشور است.
به گزارش ایرنا از اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران، «مسعود پل مه» افزود: توجه به نرخ سوخت شناورهای دریایی، در صدر موضوعاتی است که می‌تواند زمینه ساز توجیه پذیری عملیات حمل‌ونقل دریایی ایران باشد.
به گفته این مقام مسوول، در شرایط فعلی نرخ سوخت شناورها بر اساس نرخ پلت خلیج‌فارس محاسبه می‌شود که حدود 14 هزار ریال در هر لیتر است، به همین دلیل هزینه انتقال کالا به کشورهای حوزه جنوب خلیج‌فارس تقریباً بالاست و عملیات حمل دریایی را فاقد توجیه می‌کند.
پل مه با ابراز امیدواری نسبت به اینکه برای تعدیل نرخ سوخت شناورها اقدام عاجل و فوری انجام شود، تصریح کرد: انتظار فعالان حوزه حمل‌ونقل دریایی از دولتمردان این است که با تعدیل نرخ سوخت و افزایش تدریجی آن با شیب پلکانی، مقدمات انتقال هرچه سریع‌تر کالاهای صادراتی ایرانی به قطر را فراهم کنند.
رئیس هیات‌مدیره انجمن کشتیرانی و خدمات وابسته با اشاره به اینکه در شرایط فعلی، برای انتقال کالای ایرانی به قطر از شناورهای فلزی غیرکنوانسیونی استفاده خواهد شد، گفت: این شناورها از تناژ پایین‌تری برخوردار هستند و انتقال کالا را سرعت می‌دهند، اما چنانچه سوخت این شناورها بر اساس نرخ فعلی که به‌صورت روزانه نیز در نوسان است، تأمین شود، قیمت تمام‌شده حمل کالا افزایش می‌یابد و همین مساله عاملی مهمی در عدم توجیه اقتصادی کالای ایرانی در قطر خواهد بود.
وی ادامه داد: به‌واسطه نوع درهم‌آمیختگی دینی و اعتقادی و همچنین مشترکات منطقه‌ای و بومی که بین ایران و قطر وجود دارد، قاطعانه می‌توان گفت این امکان را داریم که 100 درصد مایحتاج مواد غذایی کشور قطر را تأمین کنیم.
پل مه ضاافه کرد: از دیگر سو بُعد مسافت نیز به‌گونه‌ای نیست که مشکلی برای سرویس‌دهی حمل‌ونقل دریایی کشور به وجود بیاورد، اما اصل نخست برای حضور موفق در بازار قطر، توجیه‌پذیر کردن قیمت کالای ایرانی در این بازار است.
این فعال حوزه حمل‌ونقل دریایی اظهار داشت: با توجه به شرایط حاکم در منطقه، اگر فرصت بازار قطر موردتوجه قرار بگیرد و صحیح مدریت شود، نتایج مثبتی در پی خواهد داشت، درعین‌حال اگر برای حضور مؤثر و رقابتی کالای ایرانی در این بازار توجه نشود، این فرصت ماندگار نمی‌شود و مانند برخی فرصت‌هایی که پیش‌ازاین در بازارهای منطقه از دست داده‌ایم این فرصت را نیز از دست خواهیم داد.
وی یادآوری کرد: محدودیت‌های ایجاد شده در روابط برخی کشورهای عربی با قطر، بطور قطع مادام‌العمر نخواهد بود و دیر یا زود رفع می‌شوند، اما استفاده ایران از این فرصت که نیازمند حمایت‌های دولتمردان است، مقدمه‌ای برای ماندگار شدن محصولات ایرانی در بازار این کشور است و باید مورد توجه قرار گیرد.
پل مه بیان داشت: انجمن کشتیرانی و خدمات وابسته، از آغاز اعمال تحریم‌های اقتصادی علیه قطر، به همه اعضای خود اطلاع داد که آمادگی کامل دارد تا با استفاده از توانمندی اعضا، برنامه‌ای پویا تدوین کند و یک سرویس منظم دریایی مستقیم بویژه از بندر بوشهر به قطر را برقرار کند تا آن قسمت از نیازمندی‌هایی که قابلیت انتقال فوری به قطر دارد، به سرعت منتقل شود؛ طبیعی است سایر صنوف و اتحادیه‌ها نیز به‌ویژه در حوزه مواد غذایی، باید برای استفاده بهینه از این موقعیت وارد عمل شوند.

** وضعیت جغرافیایی قطر و امتیاز ایران
رئیس هیئت‌مدیره انجمن کشتیرانی و خدمات وابسته، در ادامه درباره موقعیت جغرافیایی قطر و دلایلی که موجب شده بازار این کشور به‌عنوان فرصتی برای ایران تلقی شود، گفت: قطر به‌نوعی یک شبه¬ جزیره محسوب می‌شود که تنها راه ارتباط زمینی آن با دنیای پیرامون، از طریق خاک عربستان است و مرز زمینی با دیگر کشورها ندارد؛ ازاین‌رو، همه نیازهای لجستیکی خود در حمل‌ونقل زمینی را باید از طریق عربستان تأمین کند.
وی ادامه داد: از طرف دیگر، قطر از ساختار تجارت دریایی خوبی نیز برخوردار نیست و در این حوزه به آبراه‌های دریایی و بنادر دیگر کشورهای منطقه بویژه امارات اتکا داشته و در حوزه حمل‌ونقل دریایی خود را باید از طریق امارات تأمین کند.
پل مه خاطرنشان کرد: در حقیقت به دلیل اهمیتی که امارات در حوزه بندر و کشتیرانی دارد تاکنون برای قطر متصور نبوده که سرمایه‌گذاری مستقیم و هنگفتی در این حوزه داشته باشد و بخواهد مستقل از امارات نیازهای دریایی خود را برطرف کند.
وی گفت: در نتیجه این شرایط با تحریمی که اتفاق می‌افتد همه سرویس‌های فیدری که از امارات به مقصد قطر برقرار بوده قطع می‌شود و به سرعت تأمین بخش زیادی از نیازمندی‌های سبد معیشتی مردم قطر با چالش جدی مواجه می‌شود.
به گفته این مسوول، در مقابل ایران هم قادر است کالاهای موردنیاز قطر را به‌وفور تأمین کند و هم با پیمودن یک مسافت حدود 12 ساعته دریایی، سریعاً می‌تواند این کالاها را به قطر برساند.
به گزارش ایرنا، قطع روابط چند کشور عربی منطقه به رهبری عربستان با قطر اوج تقابل این روزهای محور سعودی با رهبران دوحه است؛ رخدادی که به ظاهر نقطه شروع آن را باید در انتشار اظهارات منتسب به شیخ «تمیم بن حمد آل ثانی» با محتوای نفی سیاست های ریاض در منطقه جست. هر چند این اظهارات به سرعت از سوی مقام های قطری تکذیب شد اما سعودی ها و رسانه های آنان رویکردهای دوحه را نمود عینی این سخنان دانستند و حملاتی بی سابقه را متوجه رهبران قطر ساختند.
دوشنبه پانزدهم خرداد عربستان به همراه مصر، امارات متحده عربی و بحرین رسما اعلام کردند روابط خود با قطر را قطع کرده و راه های هوایی، زمینی و دریایی خود را به سوی این کشور خواهند بست
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵