داخلی اقتصاد خبر
 
کد مطلب: 88133
 
سفر هیئت تجاری ترکیه به ایران
 
سید جلال ابراهیمی دبیر کل شورای بازرگانی مشترک ایران و ترکیه از مذاکرات جدید ایران و ترکیه برای برقراری تعرفه‌های جدید ترجیحی برای ۴۰۰ قلم کالا خبر داد.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۲ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۵۰
سید جلال ابراهیمی دبیر کل شورای بازرگانی مشترک ایران و ترکیه از مذاکرات جدید ایران و ترکیه برای برقراری تعرفه‌های جدید ترجیحی برای ۴۰۰ قلم کالا خبر داد.

به گزارش ایسنا، وزیر اقتصاد ترکیه با همراهی ۱۰۰ نفر از تجار، ‌بازرگانان و صنعت گران ترکیه در تاریخ هشتم جولای (‌۱۷ تیر ماه) از طرف گروه TIM ترکیه به ایران سفر می‌کند.
‌در جریان این سفر قرار است وزیر اقتصاد ترکیه با محمدرضا نعمت زاده و طرف‌های ایرانی مذاکراتی داشته باشد که از جمله آن‌ها مباحث مربوط به تعرفه‌های جدید ترجیحی است که از هر طرف ۲۰۰ قلم کالا که در مجموع ۴۰۰ کالا خواهد شد قرار است به تعرفه‌های ترجیحی اضافه شود. موضوعات مربوط به مشکلات مرزی و ایجاد دروازه‌های جدید مرزی در این مذاکرات مد نظر خواهد بود.
کمیسیون تجارت بین ایران و ترکیه بین وزرا تشکیل خواهد شد و مسائل فی مابین تجاری در چارچوب قراردادهای ترجیحی، مسائل تجاری، مشکلات مرزی و حمل و نقل و همچنین موارد مربوط به مشکلات بانکی مورد بررسی می شود.
وی خاطرنشان کرد:‌ در جریان این سفر وزیر اقتصاد ترکیه ۲۴ ساعت در ایران خواهد بود و بعد از آن هیات همراه وزیر با طرف‌های ایرانی در اتاق بازرگانی در مورد موضوعات مختلف تجاری گفت‌وگو خواهند کرد.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵