کد مطلب: 75858
 
قیمت نفت افزایش یافت
 
قیمت جهانی نفت در معاملات امروز با ۴۵ سنت افزایش به ۴۹ دلار و ۶ سنت در هر بشکه رسید.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۴۵
قیمت جهانی نفت در معاملات امروز با ۴۵ سنت افزایش به ۴۹ دلار و ۶ سنت در هر بشکه رسید.

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، پس از آنکه اوپک در مورد یک استراتژی دراز مدت به توافق رسید که به عقیده تحلیلگران نشان دهنده دستیابی به اجماع در مورد مدیریت تولید است، قیمت نفت امروز افزایش یافت.
اما با توجه به اینکه بازار زیر سایه تولید بی سابقه نفت اوپک قرار دارد، افزایش قیمت های بیشتر احتمالا محدود خواهد بود.
بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت خام آمریکا امروز با 3 سنت افزایش به 47 دلار و 9 سنت رسید. قیمت نفت وست تگزاس اینترمدییت در جلسه قبلی نزدیک به 4 درصد کاهش داشت و به 46 دلار و 86 سنت رسید.
قیمت نفت برنت برای تحویل در ماه ژانویه امروز با 45 سنت افزایش به 49 دلار و 6 سنت رسید. قیمت نفت برنت دیروز نزدیک به 3 درصد کاهش داشت.
جاناتان چان، تحلیلگر نفتی در موسسه فیلیپ فیچرز در سنگاپور گفت: «پس از چنین افت قیمت قابل توجهی... این افزایش احتمال اصلاح فنی قیمت هاست. من همچنان انتظار دارم قیمت نفت کاهش یابد، زیرا این احساس وجود دارد که توافق اوپک عملی نخواهد شد.»
قیمت نفت از زمانی که اوپک در 27 سپتامبر اعلام کرده که به تقویت قیمت ها تولید خود را کاهش خواهد داد، تا 13 درصد افزایش یافته است. این سازمان گفته که میزان دقیق کاهش تولید اعضا در نشست اواخر ماه جاری نهایی خواهد شد.
گلدمن ساکس در یادداشتی اعلام کرد: «عدم پیشرفت در اجرای سهمیه های تولید و اختلاف نظر فزاینده میان اعضای اوپک نشان می دهد که احتمال دستیابی به توافق در روز 30 نوامبر در حال کاهش است.»
وزیر انرژی قزاقستان امروز اعلام کرد، کشورش علیرغم حضور در نشست کشورهای تولید کننده عضو و غیر عضو اوپک، برنامه ای برای کاهش تولید خود ندارد.
بر اساس تحقیق رویترز، تولید نفت اوپک در ماه اکتبر احتمالا رکوردی جدید خواهد شکست و به رقم 33.82 میلیون بشکه در روز خواهد رسید، زیرا نیجریه و لیبی تولید نفت خود را از سر گرفته اند و عراق نیز صادرات خود را افزایش داده است.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵