کد مطلب: 34376
 
دیوان محاسبات مامور بررسی روابط بابک زنجانی با وزارت نفت و شستا شد
 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۴ شهريور ۱۳۹۳ ساعت ۲۰:۰۶
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی از بررسی پرونده بدهی‌های ارزی بابک زنجانی به دولت و رانت‌های پشت پرده وی در وزارت نفت و سازمان شستا خبر داد و گفت: مقرر شد سازمان های امنیتی و قضایی و دیوان محاسبات گزارشی از این تخلفات به کمیسیون ارائه کنند.

سعید زمانیان در گفتگو با خبرنگار پارلمانی مهر از بررسی مطالبات دولت از بابک زنجانی در جلسه امروز سه شنبه کمیسیون برنامه و بودجه با حضور مسئولانی از دیوان محاسبات خبر داد.

وی گفت: کمیسیون برنامه و بودجه تلاش دارد حساب و کتاب های بابک زنجانی با دولت را شفاف کند.

نماینده مردم کوهرنگ در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: پرسش اساسی نمایندگان این است که بابک زنجانی با چه رانت و حمایت های چه افرادی توانسته به وزارت نفت نفوذ کرده و این گونه اموال دولت را به یغما ببرد.

وی ادامه داد: علاوه بر این راهکارهای بازپرداخت اموال بیت المال به دولت نیز بررسی می شود. دیوان محاسبات به دقت به دنبال تخلفاتی است که بابک زنجانی در وزارت نفت وسازمان شستا انجام داده است تا در این خصوص گزارشی را به کمیسیون ارائه کند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس تصریح کرد: مقرر شد دستگاههای امنیتی و قضایی و دیوان محاسبات گزارشات دقیقی را از اقدامات بابک زنجانی، روابط پشت پرده و رانت های وی به کمیسیون برنامه و بودجه ارائه دهند.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵