کد مطلب: 42296
 
رشد اقتصادی بولیوی با وجود کاهش قیمت نفت
 
براساس اعلام وزیر اقتصاد و دارایی بولیوی با وجود افت قابل ملاحظه در قیمت جهانی نفت، این کشور توانسته به رشد اقتصادی خود ادامه داده و آن را حفظ کند.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۱۵:۱۰
براساس اعلام وزیر اقتصاد و دارایی بولیوی با وجود افت قابل ملاحظه در قیمت جهانی نفت، این کشور توانسته به رشد اقتصادی خود ادامه داده و آن را حفظ کند.

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای خبرگزاری فارس در آمریکای لاتین به نقل از «تله‌سور»، «لوئیس آرکه» وزیر اقتصاد و دارایی بولیوی اعلام کرد: اقتصاد بولیوی به رشد خود ادامه خواهد داد و با وجود افت قیمت نفت به بیش از ۵ درصد در سال آینده خواهد رسید.

«آرکه» افزود: در سال ۲۰۱۴ با وجود افت قابل توجهی در قیمت جهانی نفت، اقتصاد بولیوی به قوت خود باقی ماند.

وی بیان کرد: ما یک پشتوانه مالی برای روبه‌رو شدن با هر مشکلی داریم و از سال ۲۰۰۶، شروع به انباشت ذخایر کردیم ؛ ما ۱.۷ میلیارد دلار از زمانی که به قدرت اقتصادی رسیدیم دریافت کردیم؛ اکنون دارای ۱۵ میلیارد دلار ذخایر مالی هستیم در حالی که تولید ناخالص داخلی در حدود ۳۲ میلیارد دلار است.

وزیر اقتصاد و دارایی بولیوی همچنین تصریح کرد:در بخش اقتصادی در مقایسه آمریکای جنوبی و هر منطقه‌ای دارای بیشترین ذخایر هستیم؛ ما می‌توانیم به این ذخایر متوسل شویم اما هدف بولیوی این است که در سال جاری به رشد اقتصادی خود ادامه دهد.

«آرکه» اظهار کرد: تنها ۷ درصد درآمدهای ملی بولیوی از بخش نفتی صورت می‌گیرد و این کشور تمرکز خود را بر روی بخش‌های تولیدی، کشاورزی و ساخت و ساز برای حفظ رشد اقتصادیش در سال آینده قرار خواهد داد.

وی بیان کرد: بولیوی برای مقابله با بحران کاهش قیمت نفت از طریق تنوع تولید آمادگی دارد؛ وی معتقد است که بولیوی به سود عظیمی در سال آینده دست خواهد یافت چون این کشور هنوز دارای مزایای صنعتی است و تخمین زده می‌شود رشد اقتصادیش در سال ۲۰۱۶ ادامه یابد.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵