کد مطلب: 34196
 
روابط عمومی نفت تقویت میشود
 
ساختار سازمانی اداره کل روابط عمومی وزارت نفت در حوزه ها و بخشهای مختلف بررسی و تقویت می شود.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲ شهريور ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۲۲
ساختار سازمانی اداره کل روابط عمومی وزارت نفت در حوزه ها و بخشهای مختلف بررسی و تقویت می شود.

سرپرست تشکیلات و روشهای وزارت نفت در گفتگو با خبرنگار شانا اعلام کرد: این اداره کل هم اکنون به اداره کل روابط عمومی و اطلاع رسانی قوی تبدیل شده که از مدیر توانمندی نیز برخوردار است.

سیروس دهقان مدیسه افزود: بخشهای سیاستگذاری، برنامه ریزی و نظارت کلان بر فعالیتهای این اداره کل در حوزه های اطلاع رسانی و سایتهای خبری، انتشارات، هنری، نمایشگاه، اجتماعی، پژوهشی و ... تقویت شده است.

به گفته وی هم اکنون انتظار می رود این اداره کل موضوعها و آسیبهای احتمالی را در قالب طرحهای پژوهشی پیگیری کند.

وی با بیان اینکه روابط عمومی در این صنعت عظیم، در حد یک سرمایه دانشی اهمیت دارد، تاکید کرد: علاوه بر ایجاد ساختار مناسب در روابط عمومی، بدنبال چیدمان افراد مناسب تر در برخی از بخشهای روابط عمومی هستیم.

دهقان، گفت: تشکیلات و روشهای وزارت نفت بر استفاده از مدیران توانمند و بکارگیری کارشناسان و مسئولانی با تخصصهای مورد نیاز این بخش برای انجام رسالت اصلی روابط عمومی تاکید دارد.

سرپرست تشکیلات و روشهای وزارت نفت با اشاره به سند چشم انداز ١٤٠٤ کشور، تصریح کرد: تمام هدف ما این است که بتوانیم با همکاری کارکنان صنعت نفت در ٤ حوزه نفت، گاز، پالایش و پخش و پتروشیمی به اهدافی که مقام عالی وزارت نفت تبیین کرده دست یافته و در افق ١٤٠٤ اهداف تعریف شده محقق شود.

وی رقابت با سازمانهای هم تراز صنعت نفت ایران در جهان را نیز یکی دیگر از اهدافی نام برد که لازمه آن داشتن روابط عمومی قدرتمند است و افزود: وظایف روابط عمومی در اطلاع رسانی های بموقع بسیار مهم است.

تقویت ساختار روابط عمومی شرکت ملی نفت

سرپرست تشکیلات و روشهای وزارت نفت، همچنین از تقویت ساختار روابط عمومی شرکت ملی نفت ایران در هفته گذشته خبر داد.

دهقان مدیسه افزود: ساختار روابط عمومی شرکت ملی نفت ایران از راس راهبردی آن تا سطوح کارشناسی بررسی و تغییر کرد و هم اکنون در مرحله امضای مسئولان مربوطه در وزارتخانه قرار دارد.

وی با اشاره به اهمیت بخش بالادستی صنعت نفت، گفت: به همین نسبت روابط عمومی این بخش نیز باید از یک ساختار قدرتمند برخوردار باشد.

او تاکید کرد: برنامه ریزی و استراتژی مسئولان منابع انسانی وزارت نفت بر اساس حرکت به سوی یک سازمان روزآمد، کارآمد و قابل مقایسه با سازمانهای بین المللی و حتی سبقت از آنهاست که این مهم جز با توجه به روابط عمومی یک سازمان امکانپذیر نیست.

پیشگامی روابط عمومی شرکت ملی پالایش و پخش در برخی از بخشها

وی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه روابط عمومی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی نیز از شرکتهای مشابه خود پیشی گرفته است، گفت: طیف وسیع ارتباط با مردم در شرکت ملی پالایش و پخش وجود دارد.

دهقان با اشاره به وظیفه این شرکت در زنجیره تامین سوخت و امنیت انرژی، اظهار کرد: الگوی ساختاری که هم اکنون در ساختار این شرکت وجود دارد در سه حوزه فرهنگی، اجتماعی و افکارسنجی، اقدامات مطلوبی انجام داده است.

به گفته وی این شرکت در بخش انتشارات و تبلیغات به روشهای قدیمی بسنده نکرده و از تکنیکهای مختلف و جدید بهره برده است.

سرپرست تشکیلات و روشهای وزارت نفت گام بعدی در تقویت ساختار روابط عمومی ها (علاوه بر روابط عمومی شرکتهای اصلی) را ساختار روابط عمومی در شرکتهای فرعی و تابعه عنوان کرد و افزود: فعالیتهای این بخشها نیز باید بار دیگر مرور و با کارشناسی و بررسی بیشتر، نسبت به تغییر مثبت آنها نیز اقدام شود.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵