داخلی اقتصاد خبر
 
کد مطلب: 86126
 
اماکن شهری ژئوکدسازی شده‌اند
 
مدیرعامل شرکت ملی پست، در مراسم امضای تفاهم نامه با سازمان فضایی ایران گفت: بر اساس تصاویر ماهواره ای صددرصد اماکن شهری ژئو کدسازی گردیده است.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۹ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۴۱
مدیرعامل شرکت ملی پست، در مراسم امضای تفاهم نامه با سازمان فضایی ایران گفت: بر اساس تصاویر ماهواره ای صددرصد اماکن شهری ژئو کدسازی گردیده است.

به گزارش ایسنا، مراسم انعقاد تفاهم نامه همکاری میان شرکت ملی پست و سازمان فضایی ایران، صبح امروز باحضور معاون وزیر ارتباطات و رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت پست، رئیس سازمان فضایی، برگزار شد.

مهری - مدیر عامل شرکت پست - در این مراسم با تاکید بر نقش پشتیبان و مهم سازمان فضایی در اجرا و پیاده سازی طرح ملی GNAF ، اعلام کرد: این تفاهم نامه در راستای تامین تصاویر با تفکیک پذیری بالا و تولید و به روز رسانی نقشه های مورد نیاز شرکت ملی پست منعقد شده است.

معاون وزیر ارتباطات افزود: با توجه به نیاز مبرم شرکت پست به نقشه های پارسل بندی شده و همچنین آماده سازی هرچه بهتر زیرساختها در بحث کد شناسایی مکان نیاز به همکاری مستمر یک سازمان تخصصی است که به موجب این قرارداد از خدمات مشاوره ای سازمان فضایی ایران استفاده خواهد شد.

مدیرعامل شرکت ملی پست در ادامه به تشریح وضعیت طرح ملی GNAF پرداخت و از ژئوکدسازی صد درصدی نقاط شهری بر اساس تصاویر ماهواره ای خبر داد.

وی ادامه داد: تا کنون تعداد 51 میلیون رکورد کدپستی در بانک های اطلاعاتی ثبت شده است که تعداد 39میلیون و 500 هزار آن مربوط به مناطق شهری و 11 میلیون و 500 هزار مربوط به مناطق روستایی است.

مهری، با بیان این که در سال 95 شهرهای پایلوت تهران، مشهد، قم ، اصفهان و قزوین بوده اند، اظهار کرد: تا سال 97 سعی داریم این طرح را در تمامی کشور پیاده سازی کنیم.

بهرامی، رئیس سازمان فضایی ایران نیز با بیان این که خدمات پستی دیگر صرفا خدمات سنتی نیست و مجهز به فناوری های جدید شده است، سیاست سازمان فضایی ایران را همکاری در پیاده سازی و ارائه خدمات نوین و هوشمند و ساختن جامعه ای توانمند خواند.

در پایان تفاهم نامه همکاری توسط دو طرف امضا و مبادله شد.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵