داخلی اقتصاد خبر
۱
 
کد مطلب: 79106
 
حذف شدگان یارانه نقدی
 
در حالی که مردم در پایان هر ماه نگران حذف شدن از لیست دریافت یارانه هستند که وزیر کار خبر از ارسال پیامک برای قطع یارانه پردرآمدها و امکان اعتراض برای خانوارها داده که در ماه‌های آینده خانوارهایی که پیامک دریافت کنند از لیست حذف خواهند شد.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۳۷
در حالی که مردم در پایان هر ماه نگران حذف شدن از لیست دریافت یارانه هستند که وزیر کار خبر از ارسال پیامک برای قطع یارانه پردرآمدها و امکان اعتراض برای خانوارها داده که در ماه‌های آینده خانوارهایی که پیامک دریافت کنند از لیست حذف خواهند شد.
در حالی به زمان واریز یارانه دی ماه نزدیک می‌شویم که وزیر تعاون خبر از حذف سری جدید از یارانه بگیران از طریق پیامک داده است و قرار بر این است که این مبلغ به حساب اقشار کم‌درآمد واریز شود.به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از میزان، طرحی که در هفته‌های گذشته به تصویت مجلس شورای اسلامی نیز رسید تا از ین طریق اقشار پردرآمد از لیست دریافت یارانه حذف و هدفمندی به هدف خود نزیدک شود.
پیامک‌های جدید در روزهای گذشته تحت عنوان حذف یارانه به برخی خانوارها ارسال شده که بررسی‌ها نشان می‌هد که این خانوارها در صورت معترض بودن باید مستندات درآمدی برای واریز یارانه ارائه کنند.
همچنین حذف یارانه اقشار پردرآمد جامعه که طبق قانون باید براساس بانک‌های اطلاعاتی دقیق صورت پذیرد وارد مرحله تازه ای شده است.
در این رابطه علی ربیعی وزیر کار با اشاره به ارسال پیامک برای حذف سه گروه از یارانه بگیران گفت: برای سه گروه از یارانه بیگران پیامک حذف یارانه اراسال شده چرا که طبق اطلاعات موجود حدود 7 میلیون نفر در کشور درآمد خلی بالا و رفتار غیر‌قابل کنترل اقتصادی دارند.
گفتنی است گروه‌هایی که پیامک حذف یارانه دریافت کرده‌اند در دی ماه و ماه‌های آینده یارانه‌شان حذف خواهد شد و پس از آن خانوارها مدنظر باید در صورت اعتراض، مدارک خود را ارائه تا با بررسی آن نتایج اعلام شود.
براین اساس گروه‌هایی که پیامک حذف یارانه در ماه‌های آینده دریافت کرده‌اند باید مستندات و مدارک لازم خود را برای اثبات نیازمندی خود برای دریافت یارانه اعلام کنند به طوری‌که این مدارک نشان دهد درآینده با توجه به دارایی‌ها و میزان درآمد خود، یارانه آنها تدوام یابد.
معمولا یارانه نقدی خانوارهایی که در سال‌های گذشته حذف شده است، با مراجعه به سایت yaraneh10.ir نسبت به دلایل حذف آگاه می‌شدند که از این پس نیز افراد می‌توانند با مراجعه به این آدرس نسبت به حذف یارانه خود اقادام نمایند که پساز ثبت اعتراض ظرف یک ماه تا 40 روز با خانوارها تماس گرفته می‌شود و درباره تداوم و یا قطع یارانه آن‌ها اطلاع رساین خواهد شد.
بر این اساس، تا کنون بیش از 4 هزار نفر از لیست دریافت یارانه حذف شده‌اند که این روند در ماه‌های آینده نیز ادامه خواهد داشت تا هدفمندی یارانه‌ها به هدف اصلی خود نزدیک شود.
پیش بینی می‌شود «هفتاد و یکمین» مرحله یارانه نقدی مربوط به دی ماه 95 به ازاء هر نفر 45 هزار و 500 تومان، ساعت 24:00 روز یکشنبه مورخ 1395.10.26 به حساب سرپرستان محترم خانوار واریز و قابل برداشت خواهد بود.
مبلغ یارانه نقدی هر یک از مشمولان دریافت یارانه نقدی همانند ماه‌های گذشته 45 هزار و 500 تومان است.
Share/Save/Bookmark


غلامرضا پویان
۱۳۹۵-۱۰-۲۴ ۱۴:۲۳:۴۰
قانون پرداخت یارانه به نیازمندان واقعی ومعذور از درامد مکفی خوب است ،ولی بعد از وضع قانون باید دولت روش های صحیح برقراری ان را بررسی ومشخص نماید .ولی متاسفانه دولت احمدی نژاد با حرکتهای کلی پوپولیستی خود یارانه را بهمه انهایی که در خواست کرده بودند پرداخت کرد .پرداخت یارانه فعلا صحیح نمیباشد کارمندان دولتی وسپاهی ونظامی وشهرداری ها و بنیاد ها وپزشکان ووکلا وبازاریان وتمامی دارندگان ویلاهای سراسر ایران ،دارندگان ماشین های بالاتر از ۵۰ میلیون تومان و.....نباید یارانه دریافت کنند ولی همه میدانیم که همه اکثریت پرسنل مواردی که ذکر شد یارانه میگیرند .کارمند شهرداری وغیره که هم بن میگیرد هم سفرزیارتی وهم سفر سیاحتی وهم ۱۲۰ساعت اضافه کاری نکرده وهم مسکن وحقوق خوب هم میگیرد باو یارانه میدهند ولی به پسر من که بیکار است ولی چون سمند من بنام او خریده ام تا زوج وفرد داشته باشم یارانه اش را قطع کرده اند امثال او فراوان است من از بدو فراخوان ثبت نام نکردم چون اعتقاد دارم پرداخت یارانه بغیر نیازمندان ترویج مفتخوری وبی عاری وبی اخلاقی است .همه میگویند یک مو از خرس کندن غنیمت است میگویند ما نگیریم اختلاس کنندگان میخورند ملاحظه میفرمایید اخلاق با امدن احمدی نژاد از جامعه رخت بر بست .شما که از من نظر خواسته اید ،شما ان فردی که این نوشته های من را میخوانی اگر خودت یارانه میگیری ونیازمند هم نیستی منطقی باش ونظر من را بگوش اقای روحانی ومجلسیان برسان تا یارانه همه انهایی که عرض کردم را قطع کنند وطرحهای عمرانی را که نیمه تمام هستند یا هنوز شروع نکرده اند اغاز کنند تا میلیونها جوان بیکار شاغل شوند.
 
نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵