۱
 
کد مطلب: 33322
 
تداوم سرگردانی پذیرفته شدگان آزمون استخدامی شرکت نفت
پشت پرده آزمون استخدامی وزارت نفت چیست؟
 
علیرغم گذشت بیش از یکسال از اعلام نتایج مرحله اول آزمون استخدامی نفت و حدود 9 ماه از برگزاری مصاحبه پذیرفته شدگان مرحله اول، هنوز نتایج نهایی آزمون استخدامی اعلام نشده و نزدیک به 4000 نفر از پذیرفته شدگان مرحله اول، در سرگردانی به سر می برند.
تاریخ انتشار : شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۳ ساعت ۰۸:۰۲
علیرغم گذشت بیش از یکسال از اعلام نتایج مرحله اول آزمون استخدامی نفت و حدود ۹ ماه از برگزاری مصاحبه پذیرفته شدگان مرحله اول، هنوز نتایج نهایی آزمون استخدامی اعلام نشده و نزدیک به ۴۰۰۰ نفر از پذیرفته شدگان مرحله اول، در سرگردانی به سر می برند.
به گزارش نکونیوز، آگهی تامین نیروی انسانی مورد نیاز شرکت ملی نفت ایران، اواخر سال ۱۳۹۱ در روزنامه ارگان رسمی دولت – ایران – منتشر شد و به تبع آن، آزمون استخدامی مربوطه اردیبهشت ماه سال ۹۲ با حضور بیش از ۱۲۸ هزار داوطلب در چندین حوزه امتحانی در سراسر کشور برگزار شد. همان زمان اعلام شد که پس از برگزاری این آزمون و طی مراحل گزینشی، در نهایت ۲۶۷۶ نفر نیروی متخصص برای فعالیت در شرکتهای زیرمجموعه شرکت ملی نفت ایران انتخاب می شوند که از این تعداد ۶۶۷ نفر معادل ۲۵ درصد از کل نیروهای موردنیاز، سهمیه فرزندان معظم شهدا و ۱۳۴ نفر فارغ التحصیلان بورسیه دانشگاه صنعت نفت خواهند بود و در نهایت، ۱۸۴۱ نفر از برگزیدگان آزمون اخیر انتخاب می شوند. نتایج اولیه آزمون، پیش از روی کار آمدن دولت جدید در تیرماه ۹۲ اعلام شد و مصاحبه های فنی و تخصصی نیز پس از روی کار آمدن دولت جدید در مهر و آبان سال گذشته انجام شد و طبق آنچه در زمان مصاحبه اعلام شده بود، قرار بود اسامی نفرات برگزیده برای استخدام، روز ۲۵ آذرماه اعلام شود. اما از آن زمان حدود ۸ ماه سپری می شود و علیرغم چند بار به تاخیر افتادن زمان اعلام اسامی برگزیدگان، هنوز نتایج نهایی اعلام نشده و نزدیک به ۴۰۰۰ داوطلبی که در مرحله اول آزمون استخدامی وزارت نفت پذیرفته شده و در مصاحبه شرکت کرده بودند، همچنان در انتظار اعلام اسامی برگزیدگان به سر می برند. اما دلیل سرگردانی طولانی مدت داوطلبان شرکت کننده در آزمون استخدامی وزارت نفت برای اعلام نتایج چیست و پشت پرده این آزمون چه می گذرد؟
به نظر می رسد آنچه موجب تاخیر در اعلام اسامی پذیرفته شدگان در آزمون وزارت نفت شده، تغییر سیاست وزارت نفت در مورد استخدام نیروهای جدید در وزارت نفت است. وزیر نفت که به نظر می رسد چندان با جذب نیروهای جدید در نفت موافق نیست، ۱۱ تیرماه سال جاری در نامه ای به معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی ریاست جمهوری خواستار تعیین تکلیف افراد منتخب در آزمون استخدامی شرکت ملی نفت شد تا بدین ترتیب توپ به زمین نهادی دیگر بیفتد. پذیرفته شدگان در مرحله اول آزمون استخدامی وزارت نفت که ماههاست در انتظار اعلام نتایج نهایی آزمون به سر می برند معتقدند تغییر دولت نباید موجب تغییر سیاستهای استخدامی وزارت نفت شود؛ ضمن اینکه با توجه به اینکه مصاحبه استخدامی، در پاییز سال گذشته و پس از استقرار دولت جدید برگزار شده، طبیعتا وزارت نفت نمی تواند نسبت به ملغی کردن نتایج این آزمون اقدام کند چراکه اگرچه آزمون کتبی در زمان دولت قبل برگزار شده بود، اما مصاحبه در زمان دولت فعلی انجام شده و اگر وزارت نفت مخالف جذب نیروی انسانی بود، می توانست از برگزاری مصاحبه گزینش، جلوگیری به عمل آورد. اکنون پذیرفته شدگان مرحله اول آزمون استخدامی وزارت نفت که دو برابر ظرفیت استخدام هستند پس از بیش از نه ماه از انجام مصاحبه و هشت ماه انتظار برای اعلام نتایج، همچنان در سرگردانی به سر می برند و انتظار دارند وزارت نفت و معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی ریاست جمهوری نسبت به استخدام پذیرفته شدگان طبق برنامه از پیش تعیین شده اقدام کنند.
Share/Save/Bookmark


petro
۱۳۹۳-۰۵-۱۸ ۰۸:۲۵:۴۹
با سلام
خبر این چنینی بسیار است
بهتر است به جای تکرار خبر بیایید
مصاحبه با سمت های بالای وزارت برای اعلام نتایج در تاریخی دفیق داشته باشید
متشکرم
 
علی
۱۳۹۳-۰۵-۱۸ ۰۸:۲۹:۵۵
ممنون از پوشش خبریتون. فعلا که انگار کسی دوست نداره صدای ما رو بشنوه! واقعا روزهای سختی داره میگذره واسه ما.
 
آزمون دهنده
۱۳۹۳-۰۵-۱۸ ۰۸:۴۴:۱۸
بخدا دیگه خسته شدیم از اینکه به این ور و اون ور زدیم..این دیگه چه وضعیه!! بورسیه دکتری از دانشگاه آلبرتا کانادا رو به خاطر خدمت به مملکت و فراهم شدن اشتغالم کنسل کردم؛ به امید خدا و همین استخدامی ازدواج کردم.. الان یکسال و نیم بیکار و بلاتکلیفم. مسئولان کجا هستند که ببینند با این کارشون چه آتیشی به زندگی من و امثال من زدند!!! آخه مگه ما چه گناهی کرده بودیم که به قانون این مرز و بوم اعتماد کرده بودیم!!! اینجوری جواب گوی ما جوانان هستند؟ اینجوری از افراد نخبه حمایت میکنند؟!!! من با معدل بالای 18 از دانشگاه سراسری در مقطع ارشد با انتشار 3 مقاله ISI و انجام ده ها پروژه کاری فارغ التحصیل شدم..نتیجه کارم شده این؟!!! سرپرست خانواده ای نوپا و بلاتکلیف؟!!!!!!!!!!!!!!!
 
حسین
۱۳۹۳-۰۵-۱۸ ۰۸:۴۸:۰۷
واقعا نمیدونیم باید چکار کنیم که به حقمون برسیم
حداقل تکلیف نهایی رو مشخص کنند
 
۱۳۹۳-۰۵-۱۸ ۰۹:۲۶:۲۰
خدا خیرتون بده واسه نشر این مطلب
 
رضا
۱۳۹۳-۰۵-۱۸ ۰۹:۳۳:۴۱
از اینکه این خبر رو پوشش دادین ممنونیم.
مسولین نفت به هنگام ثبت نام از هر نفر مبلغ 10000تومان معدل یکصدهزارریال از هر نفر گرفتند.اگر این مبلغ را در 130000نفر شرکت کننده ضرب کنیم مبلغ حاصل از ان رقم قابل توجهی است.و اکنون دم از غیر قانونی بودن ازمون میزنند.
 
جوان31
۱۳۹۳-۰۵-۱۸ ۱۰:۴۶:۵۵
این عبارت را جستجو کنید:

بازتاب بدقولی مسئولین در آزمون استخدامی شرکت نفت
 
رضا
۱۳۹۳-۰۵-۱۸ ۱۰:۵۰:۴۹
سلام ممنونم از پوشش خبرتون به خداي احد و واحد ديگه دارم مشكل عصبي ميگيرم چرا با روح وروان ما بازي ميكنند اعلام نتيجه كنند هركه قبول نشده باشد لااقل تكليفشا بدوند از اين بلاتكليفي خارج بشد از خدا برا تهيه كننده وپيگير اين موضوع رزق وروزي دنيوي اخروي از خدا ميخاهم الهي امين
 
آرش درویش
۱۳۹۳-۰۵-۱۸ ۱۰:۵۱:۵۳
بابت این خبر و پیگیری های بعدی از نکو نیوز تشکر میکنم و خواهشمندم ، یکشنبه 19 مرداد ساعت 10 جلو مجلس شورای اسلامی حضور داشته باشند و تجمع اعتراضی جمعی از ما پذیرفته شدگان آزمون نفت پوشش خبری بدن.سپاس گذارم.
 
حامد
۱۳۹۳-۰۵-۱۸ ۱۱:۳۵:۰۵
با تشکر از نکو نیوز به خاطر پوشش دهی این خبر امیدوارم که پیگریهاتون کم نشه
 
بهبهان
۱۳۹۳-۰۵-۱۸ ۱۱:۴۰:۵۵
از شما برای پوشش خبر ما سپاسگزارم....اینکه حال ما رو بلاخره یکی درک می کنه خوبه خدا رو شاهد می گیریم 9 ماه دولت محترمی که خودمم بهش رای دادم ما رو بلاتکلیف گذاشته و بدتر از همه اینکه پاسخ گو نیستند...من فقط یه سوال از آقای روحانی و مسولین دولت دارم...یکی از دلایل اصلی که مردم به شما رای دادند عدم پاسخ گویی در دولت قبل بود..حالا شما چرا پاسخ گو نیستید واقعا یعنی زندگی 4000 نفر با خانواده شان انقدر بی ارزش هست؟؟اگه قرار نتیجه ای اعلام بشه تکلیف کسایی که 9 ماه معطل شدند چیه چه کسی جوابشون رو میده....فقط شما رو به خدا واگذار می کنم و بس..
 
داوطلب
۱۳۹۳-۰۵-۱۸ ۱۵:۴۶:۵۶
واقعاً از شما ممنونیم که مطلبو انعکاس دادین ..واقعاً ماکه بادرصد قبولی 1.7 در این آزمون قبول شدیم داریم عمرمونو تلف شده میبینیم .چرا کسی حرفهای رهبریو در این زمینه ها گوش نمیده:
اتکا به نیروی داخلی
 
محمد
۱۳۹۳-۰۵-۱۸ ۱۵:۵۴:۴۰
یکبار برای همیشه تکلیف این آزمون را مشخص کنید و 4000 هزار نفر را از بلاتکلیفی فرساینده خارج کنید
 
علی
۱۳۹۳-۰۵-۱۸ ۱۶:۱۶:۵۱
با سلام و ضمن تشکر بابته این بلاتکلیفی جوانان تحصیلکرده این سرزمین...اگه مهندس زنگنه نتایج اعلام نکن من جلو وزارت نفت خودسوزی میکنم
 
رضا
۱۳۹۳-۰۵-۱۸ ۱۶:۱۸:۱۹
فردا حقمونو میگیریم.
 
محمد
۱۳۹۳-۰۵-۱۸ ۱۶:۳۱:۳۵
باسلام
درد دل 4000 هزار جوان گمنام استخدامی وزارت نفت را گفتید.سپاسگزارم از شما
 
محسن
۱۳۹۳-۰۵-۱۸ ۱۶:۳۶:۴۸
تشکر نکو نیوز.لطفا مارو تا رسیدن به نتیجه یاری کنید
 
۱۳۹۳-۰۶-۰۶ ۲۱:۱۹:۳۰
دست شما درد نکنه که انعکاس دادین
 
نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵