کد مطلب: 108727
 
واکنش قیمت نفت به تحریم
 
با افزایش نگرانی بازار جهانی نسبت به تحریم های نفتی آمریکا علیه ایران، امروز جمعه قیمت نفت برنت با افزایش قیمت همراه بوده است.
تاریخ انتشار : جمعه ۲۷ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۰۶
با افزایش نگرانی بازار جهانی نسبت به تحریم های نفتی آمریکا علیه ایران، امروز جمعه قیمت نفت برنت با افزایش قیمت همراه بوده است.
به گزارش مونتل نیوز، پس از کاهش قابل توجه قیمت نفت در جلسه گذشته به دلیل جهش میزان ذخایر نفت خام آمریکا، قیمت نفت امروز به دلیل افزایش نگرانی بازار بین الملل نسبت به کاهش صادرات نفتی ایران با توجه به تحریم های آمریکا با افزایش همراه بود.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت وست تگزاس اینترمدییت آمریکا، امروز با ۹ سنت افزایش به ۶۸ دلار و ۷۴ سنت رسید. قیمت نفت خام آمریکا در پایان جلسه دیروز با ۳ درصد افت، برای اولین بار در طی یک ماه اخیر به زیر ۷۰ دلار رسیده بود.

قیمت هر بشکه نفت برنت برای تحویل در ماه دسامبر هم پس از کاهش ۱.۷ درصدی در جلسه قبل، امروز ۱۲ سنت افزایش داشت و به ۷۹ دلار و ۴۱ سنت رسید.

گزارش اداره اطلاعات انرژی دولت آمریکا حاکی است، میزان ذخایر نفت خام این کشور در طی هفته گذشته ۶.۵ میلیون بشکه افزایش داشته که چهارمین افزایش هفتگی متوالی بوده است. این افزایش تقریبا ۳ برابر بیشتر از پیش بینی تحلیلگران بوده است.

با وجود اینکه تولید نفت آمریکا در هفته گذشته به دلیل تاثیرات ناشی از طوفان مایکل ۳۰۰ هزار بشکه کاهش داشت و به ۱۰.۹ میلیون بشکه در روز رسید، میزان ذخایر نفت خام این کشور به شدت افزایش داشته است.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵