کد مطلب: 94262
 
جزییات نهمین نمایشگاه نفت خوزستان
 
براساس برنامه‌ریزی‌های صورت گفته قرار است تعدادی از تجهیزات جدید ساخت داخل مورد استفاده در صنعت نفت مانند گذشته در نهمین نمایشگاه صنعت نفت خوزستان رونمایی شود.
تاریخ انتشار : جمعه ۲۸ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۲۵
براساس برنامه‌ریزی‌های صورت گفته قرار است تعدادی از تجهیزات جدید ساخت داخل مورد استفاده در صنعت نفت مانند گذشته در نهمین نمایشگاه صنعت نفت خوزستان رونمایی شود.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس براساس فرمایشات مقام معظم رهبری و همچنین تصمیم اخیر مجلس بر ممنوعیت واردات کالای خارجی که مشابه داخلی آن وجود دارد مسئولان صنعت نفت در جنوب کشور نیز این تصمیم را عملیاتی کرده و به دنبال استفاده حداکثری از محصولات داخلی مورد نیاز در صنعت نفت هستند.

به گفته بیژن عالی‌پور مدیرعامل شرکت مناطق نفتخیز جنوب ۴۱ درصد از کالاهای مورد نیاز این مجموعه در استان خوزستان و در مجموع ۸۰ درصد از کل کشور تولید می شود.

زمینه ساخت و تولید انواع مته‌های حفاری، رشته‌های درون چاهی، بسته‌های نمک زدایی و دیگر کالاها و تجهیزات مورد نیاز صنعت نفت در داخل فراهم شده، سایر اقلام دیگر نیز از جمله تجهیزات و قطعات ابزار دقیق، برق و الکترونیک نیز بومی‌سازی شده و به خودکفایی رسیده است.

نهمین نمایشگاه صنعت نفت خوزستان با محوریت تجهیزات ساخت داخل قرار است در اوایل آبان ماه در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی اهواز برگزار شود که در دوره قبلی این نمایشگاه از برخی تجهیزات درون چاهی و مته های حفاری ساخت داخل رونمایی شد که امروزه از این تجهیزات در برخی از میادین نفتی و گازی در استان خوزستان مورد استفاده قرار گرفته است.

به گفته مسئولان برگزار کننده در نهمین دوره این نمایشگاه نیز قرار است برخی از از تجهیزات و اقلام پر مصرف صنعت نفت نیز رونمایی شود تا در سال های آتی و با تولید انبوه بتوان از آنها در دیگر میادین نفتی و گازی کشور استفاده کرد.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵